امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۹:۴۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 994
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 390
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، عدم موفقیت مالی «اولیمپوس سقوط کرده است»، امید زیادی در دل تهیه‌کنندگان «سقوط کاخ سفید» ایجاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، عدم موفقیت مالی «اولیمپوس سقوط کرده است»، امید زیادی در دل تهیه‌کنندگان «سقوط کاخ سفید» ایجاد کرده است.

علت اصلی امر این است که هر دو فیلم قصه مشابهی دارند و تولید آنها، در سال گذشته میلادی به صورت همزمان شروع شد.اهل فن در آن زمان پیش بینی کردند این فیلم ها هم زمان با هم به روی پرده سینماها بروند.

در آن زمان، این بحث مطرح شد که کدام یک از این دو فیلم زودتر از دیگری اکران عمومی خواهد شد و نوع استقبال تماشاگران از آنها چگونه خواهد بود.

قصه خیالی هر دو فیلم، درباره حمله گروهی از افراد مسلح و تروریست‌ها به کاخ سفید و گروگان گرفتن رئیس جمهور وقت آمریکا و تلاش برای نابودی کاخ سفید است.

«سقوط کاخ سفید» برای 28 ژوئن سال جاری میلادی به روی پرده سینماها می‌رود و رولند آمریچ فیلم‌ساز آلمانی تبار سینما، کارگردان آن است. وی دو دهه قبل هم در اکشن علمی تخیلی «روز استقلال» کاخ سفید را به دست مهاجمان فضایی از بین برد.

چانینگ تاتوم در قصه«سقوط کاخ سفید» در نقش جان کیل یک افسر پلیس بازی می‌کند که در جریان حمله مهاجمان مسلح به کاخ سفید، تلاش می‌کند جان رئیس جمهور جیمز ساویر (با بازی جمی فرکس بازیگر اسکار گرفته و سیاه‌ پوست) را نجات دهد.

زمانی که کنترل کاخ سفید به دست این مهاجمان مسلح می‌افتد، کاراکتر جان کیل تصمیم می‌گیرد رئیس جمهور را زنده از کاخ سفید خارج کند.

این فیلم با هزینه‌ بالای 120 میلیون دلاری تهیه شده، ولی کمپانی کلمبیا که تهیه‌ کننده آن است، پیش‌بینی موفقیت بالای مالی برای آن در جدول گیشه نمایش سینماها می‌کند.

«اولیمپوس سقوط کرده است» را آنتون فوکوآ با بازی ژرارد باتلر و آرون اکهارت کارگردانی کرد. باتلر در قصه این فیلم یک مأمور ناراضی بود که پس از هجوم مهاجمان مسلح به کاخ سفید و گروگان گرفتن رئیس جمهور آمریکا (با بازی اکهارت) یک تنه با انبوه مهاجمان مقابله کرده و جان رئیس جمهور را نجات می‌دهد.

اما ماجراجویی‌ها و اکشن بازی‌های باتلر نتوانست تماشاگران را جذب خود کند. این فیلم با هزینه‌ تولید 70 میلیون دلاری خود، فقط 72 میلیون در سینماهای آمریکای شمالی فروش کرد و برخلاف تصور و انتظار سازندگان خود، به فروشی بالای 100 میلیون دلار دست پیدا نکرد.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها