امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99402
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
سعید الفتی مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: مقاومت ...

سعید الفتی مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: مقاومت فلسطین در حال حاضر نماد فرهنگ ایثار و شهادت است و دفاع و حمایت از مقاومت فلسطین دفاع از ارزش‎های والای اسلامی، انسانی و انقلاب اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: با عنایت به دو ابلاغیه و فراخوان وزیر ارشاد دربارۀ آرمان فلسطین طبیعتا توجه به آرمان رهاسازی قدس شریف و محکومیت جنایات صهیونیست‎ها در برنامه‎های فرهنگی و هنری مورد توجه و تأکید قرار می‎گیرد و اهالی قلم و هنرمندان فعال مورد حمایت و تجلیل واقع می‎شوند.

مشاور وزیر ارشاد گفت: علی جنتی اولین کتاب که در خارج از کشور منتشر کرد کتاب « تجربیاتی از انقلاب فلسطین» بود که عنوان عربی آن «موضوعات من التجربه الفلسطینیه» اثر منیر شفیق است. ترجمه چند کتاب معروف دیگر انقلابی مانند «رفتار یک رزمنده انقلابی»، «کمونیست محلی و جنبش‎های آزادی‎بخش اعراب»، «کمک‎های نظامی آمریکا به ایران» و ترجمۀ برخی جزوه‎های مهم در مورد مسائل تاریخی، عقیدتی و سیاسی و با موضوع فلسطین نشان از توجه به آرمان فلسطین دارد.

الفتی در ادامه افزود: درج مقالات انقلابی، ضد صهیونیستی و حمایت از آرمان فلسطین در روزنامه‎ها و مجلات عربی مانند «الشراع»، «الکفاح العربی» و «البلاغ» به همراه ترجمه بیانات امام خمینی(ره) از اقدامات مهم در دفاع از آرمان رهاسازی قدس شریف است، ضمن اینکه باید از تالیف اینگونه آثار حمایت شود و اهالی قلم را تشویق کرد.

سعید الفتی در پایان گفت: وزارت ارشاد طبیعتا این مسئله حیاتی جهان اسلام را مورد عنایت جدی قرار خواهد داد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها