امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99415
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره مأموریت‌های این سازمان در حوزه کتاب، بیان داشت: یکی از مأموریت‌های این سازمان، ثبت و ضبط خاطرات زنانی است که در دفاع مقدس چه به شکل مستقیم و چه غیرمستقیم مشارکت داشتند.

* نشر فرهنگ دفاع مقدس، مأموریت فعلی این سازمان

وی اضافه کرد: مأموریت دوم سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان د دفاع مقدس، «ارتقاء جایگاه ایثارگران و رزمندگان در سطح جامعه» است. سومین مأموریت «نشر فرهنگ دفاع مقدس» با مؤلفه‌هایی همانند صبر، ایثار، گذشت، استقامت و پایداری است که به لطف الهی با استفاده از ظرفیت‌هایی که همه دستگاه‌ها دارند، انشاءالله بتوانیم این کار را به سرانجام برسانیم.

مجتهدزاده در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تاکنون این سازمان چند عنوان کتاب زیر چاپ و یا منتشر کرده است، بیان کرد: آثار زیر چاپ سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، بسیار زیاد است به طور مثال اکنون کتاب‌هایی درباره خانواده، مادران و همسران شهدا زیر چاپ داریم. 

* تولید کتاب‌هایی با موضوع «سبک زندگی شهدا» در آینده نزدیک

وی افزود: هم‌اکنون این سازمان به بحث «سبک زندگی شهدا» توجه بسیاری دارد، یعنی تلاش داریم تا سبک زندگی اسلامی _ ایرانی را با الهام از زندگی شهدا نشر دهیم. به همین منظور در وهله نخست از نحوه زندگی شهدا و ارتباطی که با خدا، خانواده و جامعه‌ داشتند، همه را طی جست‌وجوهایی به دست آورده و در قالب کتابی با عنوان «محبت» به چاپ خواهیم رساند.

به گفته مجتهدزاده، کتاب دیگر زیر چاپ سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، درباره «کسب روزی حلال در زندگی شهدا» است که هفتاد و دو عنوان کتاب برای آن تعریف شده است که انشاءالله هر کدام از آنها به مناسبتی منتشر خواهد شد.

وی اضافه کرد: از بیاناتی که تاکنون مقام معظم رهبری درباره «ایمان»، «آرمان»، «ایستادگی»، «مقاومت»، «ایثار و شهادت» داشتند، نقشه راهی ترسیم کردیم و به دست جوانان خواهیم رساند تا کسانی که می‌خواهند به راهیان نور بروند، بتوانند بر طبق آن مطالب و مباحثی را فرا گیرند.

* به دنبال آثاری هستم که به ترویج ایمان‌آفرینی و فرهنگ‌سازی بپردازد

سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: یکی از اهداف این سازمان برای چاپ و انتشار کتاب‌ برای زائران راهیان نور این است که قدرت فهم و درک تحلیل مسایل سیاسی را در جوانانی که به این سفر روحانی می‌روند، را افزایش دهیم که این کار هم در دستگاه مسئول در مرحله بازنگری قرار دارد که وقتی اعلام نظر شود به مرحله چاپ نیز خواهد رسید.

وی اضافه کرد: ما به عنوان سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس بیشتر به دنبال آثاری می‌رویم که به ترویج ایمان‌آفرینی و فرهنگ‌سازی بپردازد و انسجام را بین افراد خانواده ایجاد کند. 

* طرح جدید کتابخوان کردن زنان خانه دار به نقل از مریم مجتهدزاده

مجتهدزاده در پاسخ به این پرسش که برخی از مخاطبان کتابخوان کشور، خانه‌دار هستند برای اینکه آثار شما به سهولت در دسترس این افراد قرار گیرد، چه برنامه‌ای اندیشیده‌اید، تصریح کرد: این مهم را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یکسری از دستگاه‌هایی که با این سازمان در ارتباط هستند، مطرح خواهیم کرد به طور مثال ما می‌توانیم به ایجاد کتابخانه‌های سیار برای خانوار بپردازیم به گونه‌ای که برخی از افراد با حضور در محله‌های تهران به فروش اقساطی ظروف می‌پردازند به همین منظور ما باید کتاب‌ها را به همین شکل یعنی از طریق مساجد و ارتباط‌هایی که با مساجد می‌گیریم، در اختیار این مخاطبان قرار دهیم.

وی افزود: به تازگی هم برای انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با آقای حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد مذاکراتی صورت گرفته است تا بتوانیم همین آثار را در کتابخانه‌های مساجد قرار دهیم.

مجتهدزاده عنوان کرد: سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در ارتباط با کودکان و نوجوانان نیز به انتشار کتاب خواهد پرداخت چراکه معتقدیم باید 36 هزار شهید دانش‌آموز به عنوان یک الگو برای کودکان و نوجوانان کشور مطرح شوند تا این مخاطبان از زندگی آنها درس بگیرند.

* تولید آثار با محتوای سبک زندگی اسلامی _ ایرانی برای مخاطبان کودک و نوجوان

وی در پاسخ به این پرسش که در چاپ کتاب برای مخاطبان کودک و نوجوان چه موضوعاتی را مدنظر دارید، ادامه داد: با مساجد صحبت کردیم و گفته‌ایم که در مرحله اول سلاله‌های شهدا (نوه‌های شهدا) را شناسایی کنند چون این افراد نخستین گروه هدف ما هستند و سپس مهد کودک‌ها گروه هدف ما به شمار می‌رود.

مجتهدزاده افزود: در تلاش هستیم تا سبک زندگی شهدا را از دوران کودکی در قالب تصویر و داستان و کتابچه‌های کوچک و انیمیشن در آورده و در اختیار مخاطبان خردسال، کودک و نوجوان قرار دهیم که در وهله نخست از مهدکودک‌ها آغاز خواهیم کرد.

سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا شما هم دست به قلم هستید، گفت: متأسفانه قلم خوبی ندارم که بتوانم بنویسم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها