امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99436
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، احمد ضیا مسعود عضو ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی در همایشی در کابل اظهار ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، احمد ضیا مسعود عضو ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی در همایشی در کابل اظهار داشت: نیازی به تشکیل حکومت ائتلافی نیست و برای تشکیل دولت آینده به‌ جز انتخابات هیچ راهکار دیگری قابل قبول نیست.

این اظهارات واکنش‎های مختلفی را از سوی اعضای ستادهای انتخاباتی 2 تیم «اصلاحات و همگرایی» و «تحول و تداوم» در پی داشته است.

وی در این همایش تصریح کرد: ما (تیم تحول و تداوم) هر گونه تعامل سیاسی، زد و بند و ائتلاف سیاسی به جز از طریق انتخابات را به صورت مطلق رد می‎کنیم.

مسعود در ادامه تأکید کرد: معاملات پشت پرده سیاسی، کنارآمدن‌ها، فشار خارجی‌ها و موضوعات جانبی دیگر همه در جهت خلاف آرزوهای مردم شریف افغانستان است.

اما «فیض الله زکی» سخنگوی تیم تحول و تداوم در واکنش به این اظهارات، آن را  اظهار نظر شخصی احمدضیا مسعود خواند و به رسانه‎ها گفت: تیم تحول و تداوم به تعهد خود نسبت به ایجاد دولت وحدت ملی وفادار است.

اظهارات احمدضیا از سوی تیم اصلاحات و همگرایی نیز بدون واکنش نماند و «فضل الرحمن اوریا» عضو تیم انتخاباتی «عبدالله عبدالله» در گفت‎وگو با رسانه‎ها این اظهارات احمدضیا را نشانه‎ ایجاد دو دستگی در تیم تحول و تداوم عنوان کرد.

پس از آن که تیم اصلاحات و همگرایی با ادعای وجود تقلب سازمان یافته به نفع تیم رقیب و نیز با ابراز بی‎اعتمادی نسبت به کارکرد کمیسیون‎های انتخاباتی افغانستان، ارتباط خود را با این کمیسیون‎ها قطع کرد، روند انتخابات در این کشور عملا به بن‎بست کشیده شد.

اما توافق رهبری 2 تیم رقیب بر ایجاد دولت وحدت ملی و بازرسی و بازشماری 100 درصد آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به این بن‎بست به وجود آمده پایان داد.

اکنون برخی، از جمله احمدضیا مسعود طرح دولت وحدت ملی را تلاش در راه ایجاد دولت ائتلافی عنوان کرده و آن را به معنای برگزاری انتخابات بدون بازنده تلقی می‎کنند.

در این بین بسیاری نیز معتقدند که ایجاد دولت وحدت ملی با زمینه‎سازی مشارکت وسیع جریان‎های سیاسی در بدنه قدرت، امکان استفاده از ظرفیت‎های موجود در افغانستان را میسر می‎سازد و تفاوتی بنیادی با دولت ائتلافی دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها