امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99464
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: 37
سعید اوحدی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص آخرین وضعیت اعزام حجاج خانه خدا گفت: تا این لحظه 100 درصد معاینات پزشکی زائران حج امسال انجام ...

سعید اوحدی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص آخرین وضعیت اعزام حجاج خانه خدا گفت: تا این لحظه 100 درصد معاینات پزشکی زائران حج امسال انجام شده است و به دلیل شروع زودهنگام ثبت نام زائران حج تمتع برنامه ریزی‌های حج نیز با یک زمان بندی خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: پزشکان کاروان و مجموعه‌ای که در هتل‌های مکه همراه زائران مستقر هستند همان پزشکانی هستند که در ایران معاینات زائران را انجام داده‌اند و این موضوع یکی از مواردی است که سال گذشته مورد انتقاد حجاج بود که امسال برطرف شده است.

تشکیل کمیسیون تخصصی پزشکی برای 112 نفر از زائران حج امسال

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: دور اول معاینات پزشکی از مجموع حدود 61 هزار زائری که معاینه شدند 3 هزار نفر به پزشکان متخصص ارجاع داده شدند و پس از انجام معاینات توسط پزشک متخصص به 112 نفر زائر رسیدیم که باید برای آنها کمیسیون تشکیل شود، این افراد یا بیماری خاصی داشتند یا شرایط جسمی و سنی آنها به گونه‌ای است که باید برای آنها کمیسیون تشکیل شود.

اوحدی تصریح کرد: امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان پرونده سلامت زائران قطعی شود و افرادی که نمی‌توانند مشرف شوند شرعاً تکلیف از آنها ساقط می‌شود اما می‌توانند نایب بگیرند، اما سازمان حج و زیارت اولویت‌های بعدی را جایگزین می‌کند تا ویزاهای صادر شده باطل نشود.

انعقاد قراردادهای عمره در ماه شوال؛ برای اولین بار

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های کامل و جامع برای حج امسال، برنامه ریزی اعزام به 100درصد اهداف خود رسیده و جزء نخستین‌ سال‌هایی است که قراردادهای عمره در ماه شوال بسته می‌شود و دعوتنامه ‌ای از سوی سازمان حج و زیارت برای شرکت‌های معتبر عربستانی تنظیم شد که از اول شوال قراردادها تنظیم شود.

فراخوانی اولویت‌های جدید عمره قبل از اتمام موسم حج

اوحدی اظهار داشت: برنامه ریزی‌های عمره دور جدید نیز انجام شده است و امیدواریم تا قبل از موسم حج ثبت نام از اولویت‌های عمره شروع شود.

ثبت نام اینترنتی اولویت‌های عمره برای اولین بار

وی افزود: سازمان حج و زیارت در برنامه‌های خودش نگاه این است که حتماً عمره به صورت اینترنتی ثبت نام شود و این اولین بار است که عمره به صورت اینترنتی ثبت نام می‌شود.

حل مشکل ارزی زائران حج و عمره به مدت یکسال

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: با هماهنگی بانک مرکزی کشورمان و وزارت اقتصاد و ملاقات‌های با پیگیری های انجام شده 500 میلیون دلار بابت هزینه‌های ارزی زائران از «بانک اسلامی توسعه» اخذ شده و بدین ترتیب مشکل ارزی زائران ایرانی در حج و عمره برای مدت یک سال مشکلی نخواهیم داشت.

اعزام به کاظمین در صورت تأمین امنیت برای زائران از سر گرفته می‌شود

وی افزود: بسته‌های سه و چهار روزه به ترتیب 850 و 930 هزار تومان است و قیمت‌ها به صورت عام 10 درصد کاهش داشته است و در بسته‌های سه و چهار روزه نیز به ترتیب 45 و 35 درصد نسبت به قیمت‌های اعزام یک هفته‌ای کاهش داشته‌ایم.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص اعزام زائران عتبات عالیات به کاظمین گفت: در خصوص اعزام به کاظمین هماهنگی‌های لازم انجام شده و امیدواریم اگر تأمین امنیت زائر به همین شکلی که تا امروز در شهرهای کربلا و نجف انجام شده است، محقق شود، با هماهنگی‌ مسئولان امنیتی عراقی بتوانیم زمینه اعزام زائران به کاظمین را فراهم کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها