امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9947
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۶
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، در سومین روز از نبرد القصیر یگان‌های ارتش سوریه محاصره منطقه شمالی شهر القصیر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، در سومین روز از نبرد القصیر یگان‌های ارتش سوریه محاصره منطقه شمالی شهر القصیر را درحالی تحکیم بخشیدند که دیگر یگان‌های ارتش سوریه به پیشروی قابل ملاحظه خود در مناطق غربی القصیر ادامه داده و کنترل نقاطی را در این منطقه به دست گرفتند.

درگیری‌های امروز پنج‌شنبه ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی و افراد مسلح در بخش شرقی شهر القصیر و همچنین بخش جنوب غربی آن متمرکز است و همزمان با آن مناطق مرزی سوریه و لبنان نیز شاهد درگیری‌ پاسداران مرزی ارتش سوریه با افراد مسلحی بود که در صدد ورود به خاک سوریه جهت در هم شکستن محاصره شهر القصیر و کمک به عناصر مسلحی بودند که در این شهر گرفتار آمده‌اند.

یک منبع میدانی در ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد که یگان‌های ارتش سوریه امروز به یک گروه تروریستی از منطقه شمالی وارد القصیر شود تا پس از بستن گذرگاهی که از آن وارد شده بودند، این گروه تروریستی را هدف قرار داده و تمام عناصر آن را به طور کامل به قتل رسانده و زخمی کنند.

همچنین این منبع میدانی در ادامه تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه روز گذشته 5 تونل را در شهر کشف و منهدم کردند که گروه‌های تروریستی و افراد مسلح از آن برای نقل و انتقال سلاح و تجهیزات نظامی و همچنین تردد عناصر مسلح استفاده می‌کردند.

وی افزود: تاکنون بیش از 20 تونل و کانال در شهر القصیر کشف و منهدم شده است که در واقع کانال‌های دفع فاضلاب بودند که توسط تروریست‌ها توسعه داده شده و بزرگتر شده‌اند تا برای اهداف مورد نظر عناصر مسلح مناسب باشد.

این منابع در ادامه سخنان خود گفت: یگان‌های ارتش سوریه امروز شماری از دستگاه‌ها و تجهیزات نظامی گروه‌های تروریستی در شمال میدان «المدارس» را منهدم کردند که در ترمینال مسافربری القصیر پنهان شده بودند. در میان این تجهیزات چندین دستگاه خودرو مجهز به تیربارهای سنگین نیز مشاهده می‌شد که تماما منهدم شدند.

این منبع میدانی در ارتش سوریه اعلام کرد که شمار کشته‌های عناصر مسلح در سومین روز نبرد القصیر به بیش از 150 نفر رسیده و درحال حاضر بخش اعظم شهر در کنترل و تصرف ارتش سوریه است.

ریف دمشق: عملیات ارتش سوریه در برزة، زملکا، الملیحة، حرستا

اما از ریف دمشق، در جنوب سوریه خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه مجموعه عملیات‌های نظامی را در مناطق عربین و غرب زملکا و همچنین جنوب شرقی برزه به اجرا گذاشتند که در نتیجه آن شماری از افراد مسلح کشته و شماری نیز زخمی شدند. در میان کشته‌های مجموعه عملیات‌های روز گذشته ارتش سوریه چند سرکرده گروه‌های تروریستی وابسته به ارتش آزاد سوریه و همچنین گروه جهادی تکفیری «جبهه النصره» نیز مشاهده می‌شدند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه چندین مرکز تجمع و مقر افراد مسلح و گروه‌های تروریستی را در منطقه دوما و شماری از روستاهای غوطه شرقی و ملیحه و به طور مشخص شرق کارخانه تامیکو هدف قرار داده و منهدم کردند که در جریان آن شماری از افراد مسلح کشته و زخمی شدند.

این درحالی است که یگان توپخانه ارتش سوریه نیز چندین مرکز تجمع افراد مسلح پشت وزارت منابع آب و آبیاری در منطقه «حرستا» را هدف قرار داده و منهدم کردند.

حلب: تمام تحرکات افراد مسلح در شهر حلب تحت نظر ارتش سوریه است

اما از حلب در شمال سوریه گزارش شده است که گروه‌های تروریستی و افراد مسلح اقدام به سوزاندن مساحت‌های گسترده‌ای از مزارع روستای «نبل» کردند که در محاصره گروه‌های تروریستی و افراد مسلح قرار دارد.

این درحالی است که گزارش شده گروه‌های تروریستی تحرکات گسترده‌ای را در ریف شمالی حلب آغاز کرده و این تحرکات با توجه به دستوراتی که از ترکیه به این گروه‌ها و عناصر رسیده است، در مناطق اعزاز، حریتان، عندان و کفر حمرا به شکل گسترده‌ای تمرکز یافته است تا به این وسیله فشار وارده بر گروه‌های مسلح را کاهش دهند که به شدت به خاطر این شکست روحیه خود را از دست داده‌اند.

یک منبع نظامی سوری در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حلب توضیح داد که یگان‌های ارتش سوریه از تمام تحرکات و نقل و انتقال‌های گروه‌های تروریستی و افراد مسلح در حلب و به ویژه ریف شمالی استان حلب آگاه است و به دقت این تحرکات را زیر نظر دارد.

وی تاکید کرد که تحریکات ترکیه هیچ‌گاه نمی‌تواند عملیات تروریست‌ها در ریف شمالی استان حلب را با موفقیت همراه کند، افزون بر اینکه پدافند هوایی ارتش سوریه هیچ‌گاه اجازه اقدامی را به گروه‌های تروریستی و افراد مسلح و حامیان آنها در ترکیه نخواهد داد.

ادلب: عقب‌ نشینی یگان‌های ارتش سوریه از پایگاه نظامی النیرب

از ادلب در شمال غربی سوریه نیز گزارش شده است که یگان‌های ارتش سوریه از پایگاه نظامی «النیرب» به تدریج و به صورت موقت و با تخلیه ذخایر و تسلیحات نظامی موجود در آن عقب نشینی کردند.

این منبع نظامی سوری در ادامه توضیح داد که یگان‌های ارتش سوریه مستقر در این پایگاه نظامی، النیرب را به سمت پایگاه نظامی «القرمید» ترک کردند که کمتر از یک کیلومتر با پایگاه نظامی النیرب فاصله دارد.

وی افزود: بدون تردید عقب نشینی یگان‌های ارتش سوریه از پایگاه نظامی النیرب در راستای نقشه‌ای است که توسط ارتش برای این منطقه کشیده شده و این منطقه در روزهای آتی شاهد عملیات گسترده نظامی ارتش سوریه خواهد بود.

این منبع نظامی سوری با اشاره به اینکه گروه‌های تروریستی از چندین محور پایگاه نظامی النیرب را مورد حمله قرار دادند، اعلام کرد که در جریان درگیری‌های روی داده در این منطقه بیش از 300 فرد مسلح و 10 نظامی سوری کشته شدند.

پایگاه نظامی النیرب از این جهت اهمیت دارد که در کنار راه اریحا – سراقب قرار گرفته و مشرف به کارخانه القرمید است که یک منطقه امنیتی مهم و استراتژیک شمرده می‌شود. افزون بر اینکه پایگاه نظامی النیرب در نزدیکی پایگاه نظامی «المسطومه» قرار دارد که بر سر راه المسطومة – اریحا قرار گرفته است و این سه نقطه نظامی از مهمترین نقاطی است که از آنجا مراکز تجمع و مقرها در ریف ادلب هدف قرار گرفته می‌شود.

همچنین از این سه پایگاه نظامی نیروهای ارتش سوریه بر تمام تحرکات گروه‌های تروریستی و افراد مسلح نیز اشراف و نظارت دارند.

گروه‌های تروریستی و افراد مسلح از شهر النیرب، پایگاه نظامی النیرب را هدف قرار می‌دادند. شهر النیرب در 700 کیلومتری پایگاه نظامی النیرب و یک کیلومتری شهر «قمیناز» قرار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها