امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99470
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 15
محمدرضا سنگری پژوهشگر ادبی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنایت‌های رژیم صهیونیستی را دردناک ...

محمدرضا سنگری پژوهشگر ادبی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنایت‌های رژیم صهیونیستی را دردناک توصیف کرد و گفت: این قصه شصت و اندی ساله سرزمین تین و زیتون به تعبیر قرآن کریم دردناک است. با توجه به آموزه‌های قرآن کریم هر فرد مسلمانی نباید نسبت به ستم سکوت کند و باید عکس‌العملی در برابر ستمگر و بیدادگر داشته باشد.

وی افزود: هنرمندان کشور باید در برابر این فاجعه‌های خونبار و دردناک، خود را نشان دهند، همدلی و همراهی داشته باشند و اگر بتوانند از ظرفیت‌های هنری خود بهره بگیرند تا صدای این مظلومیت را به گوش جهانیان برسانند.

سنگری در پایان با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: اگر بخواهیم از آیات قرآن بهره بگیریم باید به آیات پایانی سوره شعرا اشاره کنم که در آنجا خداوند در ستایش شعرا و هنرمندان آنها را اینگونه معرفی می‌کند، که ایمان به خدا داشته و عمل صالح انجام می‌دهند و مدافع مظلومان هستند، پس باید جلوه این مسئله در ماه قرآن خود را نشان بدهد و از مظلومان فلسطین حمایت کنیم. البته این حداقل کار است و اعلام کنیم که با غزه هستیم تا پشت گرمی برای مردم آنجا باشد. اما فراتر از این باید زمینه‌ای فراهم شود تا صدای این مظلومیت در این حصر رسانه‌ای شنیده شود تکاپویی است که باید در ادامه انجام داد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها