امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99491
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 46
علی سعیدی، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با ...

علی سعیدی، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به نقش بازار سرمایه در تأمین مالی بنگاه‌های بزرگ و کوچک و تشریح چگونگی حرکت از سوی نظام بانک‌پایه به نظام بازارپایه اظهار داشت: به طور کلی هرچه بازار سرمایه در تأمین مالی اقتصاد کمک کند رونق اقتصادی از حیث تأمین منابع مالی افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در تعریف ابزارهای متنوع تأمین مالی اقدامات مناسبی در سطح بازار سرمایه انجام گرفته است،‌ افزود: اگر بازار سرمایه در کمک به صنایع از جهت تأمین منابع مالی پیشرو باشد بستر مناسبی برای بنگاه‌های بزرگ و کوچک به وجود خواهد آمد.

سعیدی تصریح کرد: تأمین مالی بنگاه‌ها و پروژه‌ها توسط وجوه عمومی نزد مردم موجب تخصیص بهینه در بازارهای مالی خواهد شد.

معاون سازمان بورس در پاسخ به این سؤال که در حوزه تأمین مالی سازمان بورس چه اقداماتی در حال انجام است، گفت: بحث تأمین مالی همواره جزو برنامه‌های وزارت اقتصاد بوده و در بسته‌های پیشنهادی دولت هم برای بحث تأمین منابع از سمت این بازار پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد به شکل سنتی به بازار پول متکی است، گفت: برای انتقال از سوی نظام بانک‌پایه به سیستم بازارپایه مقداری زمان نیاز است تا ضمن تنوع‌بخشی به ابزارهای تأمین مالی، نهادهای فعال مانند تأمین سرمایه‌ها و مشاوران سرمایه‌گذاری بین مردم و دستگاه‌های دولتی و خصوصی شناخته شود.

سعیدی خاطرنشان کرد: لازم است نهادهای فعالی همچون شرکت‌های تأمین سرمایه و مؤسسات رتبه‌بندی اعتباری میان مردم شناخته شود و نظام اقتصادی نیز باید پذیرای این ابزارهای جدید باشد.

وی یکی از راهکارهای استفاده از ابزارهای جدید مالی در حوزه بازار سرمایه را، ثبات قوانین در سیاست‌گذاری‌های دولتمردان دانست و تأکید کرد: مجموعه ابزارهای تأمین مالی در حوزه بازار سرمایه نیازمند ثبات قوانین بلندمدت است که عموم مردم برای تأمین مالی پروژه‌های اقتصاد ملی ترغیب شده و سهیم باشند.

معاون سازمان بورس با ذکر مثالی در این باره گفت:‌ اگر شرکتی زمانی وارد بورس می‌شود که پیش از این دولتی بوده نباید توسط سیاست‌گذاران در حوزه مواد اولیه و محصولاتشان محدودیت‌هایی ایجاد کنند چرا که سهامدار در زمان خرید سهام شرکت با توجه به شرایط موجود اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است.

سعیدی معتقد است که سیاست‌های مجموعه حاکمیت باید برای بلندمدت معلوم باشد به طوریکه تنها ثبات در قوانین و دید بلندمدت موجب ورود سرمایه‌گذار ترغیب آن برای سرمایه‌گذاری خواهد شد.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها