امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99502
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۶
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، کمپین مردمی «حشد» عراق در گزارشی که امروز (شنبه) منتشر کرد و نسخه‌ای از آن ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، کمپین مردمی «حشد» عراق در گزارشی که امروز (شنبه) منتشر کرد و نسخه‌ای از آن را در اختیار دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار داد، اعلام کرد که ظرف کمتر از یک ماه گذشته گروه تکفیری «داعش» حدود 30 مرقد، بارگاه و مسجد را در دو استان عراق تخریب کرده است.

این کمپین در بیانیه خود افزوده است: گروه‌های تروریستی تکفیری از زمان تسلط بر شهر موصل در شمال عراق و بخش‌هایی از استان کرکوک اقدام به تخریب تعداد زیادی از بارگاه‌ها و مساجد و بناهای تاریخی و باستانی کرده که تاریخ برخی از آنها به صدها سال پیش باز می‌گردد و از احترام بسیاری میان مردم عراق برخوردار است.

براساس اعلام این کمپین، این گروه‌های تکفیری تاکنون حدود 30 بارگاه و مسجد را تخریب کرده که مهمترین آنها مزار حضرت یونس و شیت و جرجیس و دانیال از پیامبران الهی است.

حشد افزوده است: گروه‌های تکفیری تاکنون 19 مرقد و مزار دینی وابسته به طوایف مختلف و 9 مسجد را با بمبگذاری تخریب و منهدم و آثار باستانی و تاریخی موجود در آنها را غارت کرده و به سرقت برده است و هم اکنون قصد تخریب و انهدام تمام بارگاه‌ها و مزارها در مناطق تحت سیطره خود از جمله «مناره الحدباء»‌ را دارد که تاریخ آن به بیش از 600 سال قبل باز می‌گردد.

به همین منظور این نهاد مردمی از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل تحرک فوری برای حمایت و محافظت از مابقی مزارها و بارگاه‌های دینی و مذهبی و مساجد تاریخی را خواستار شده و از سازمان یونسکو درخواست کرده تا تلاش‌های جدی و فوری برای مقابله با این تهدیدات انجام دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار