امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99522
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۹
تعداد بازدید: 86
الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره این که ...

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره این که گزارشی از میزان و نحوه دریافت اقساط آزاد شده بر اساس توافقنامه ژنو به دست نمایندگان رسیده است یا نه گفت: متاسفانه در این باره گزارشی از سوی دولت به دست مجلس نرسیده است که بتوان بر اساس آن اظهارنظر کرد.

وی درباره نحوه نظارت مجلس بر هزینه‌کرد این اقساط افزود: نکته مهم در این باره این است که اقساط فوق جزو بودجه دولتی نیست که برای خرج‌کردن در اختیار دولت قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: اقساط فوق جزو ذخایر بانک مرکزی است که در بانک‌های مختلف دنیا به دلیل تحریم‌های بانکی بلوکه شده است.

نادران گفت: این اقساط باید در اختیار بانک مرکزی قرار بگیرد و بعد دولت می‌تواند با فروختن ریال به بانک مرکزی از این ذخایر بانکی استفاده کند.

بنا بر این گزارش بر اساس توافق نامه جدید ایران و کشورهای عضو پنج به علاوه یک در طول چهار ماه آینده قرار مبلغی نزدیک به سه میلیارد دلار از اموال بلوکه‌شده ایران آزاد شده بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها