امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99524
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۹
تعداد بازدید: 134
آیت‌الله عباس کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ارتحال ملکوتی عالم ربانی، مفسر قرآن و معلم اخلاق را به حوزه‌های علمیه تسلیت گفت و اظهار کرد: این ...

آیت‌الله عباس کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ارتحال ملکوتی عالم ربانی، مفسر قرآن و معلم اخلاق را به حوزه‌های علمیه تسلیت گفت و اظهار کرد: این فقیه بزرگوار جزو شخصیت‌های کم نظیر حوزه‌های علمیه قم و از شاگردان حضرت آیت‌الله بروجردی و امام خمینی(ره) بود.

وی آیت‌الله شب‌زنده‌دار را از شاگردان مورد توجه علامه طباطبایی دانست و گفت: وی در زمان تحصیل به عنوان فاضلی مطرح در حوزه‌های علمیه درخشیده و اسوه و الگویی برای بقیه طلاب از نظر مشی عملی و تلاش علمی بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: از خصوصیات بارز مرحوم آیت‌الله شب‌زنده‌دار اخلاق، زهد، پارسایی، تلاش علمی و دلباختگی به اهل بیت(ع) به ویژه حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) بود.

وی در ادامه گفت: مرحوم شب‌زنده‌دار علاوه بر تدریس رسمی دروس فقه، ‌اصول، تفسیر و اخلاق، جلسه درس تفسیر مجمع‌البیان را به صورت جداگانه برگزار کرده و دروس علمی را با بیانی ساده و رسا تدریس می‌کرد.

آیت‌الله کعبی با اشاره به سفر رهبری در سال 89 به استان قم اظهار کرد: رهبری در آخرین سفری که به قم داشتند از شخصیت آیت‌الله شب زنده‌دار تجلیل کرده و وی را به عنوان چهره‌ای نورانی،‌ الگویی نمونه و معلم اخلاق معرفی کردند.

وی ضمن اشاره به بیش از 50 سال حضور فعال و مستمر و تدریس آیت‌الله شب زنده‌دار در حوزه‌های علمیه قم تصریح کرد: امروز حوزه‌های علمیه قم یکی از ستون‌های علمی و مدرسان بزرگ خود را از دست داده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه نبود این عالم وارسته خلاء بزرگی در حوزه‌های علمیه ایجاد خواهد کرد، گفت: اساتید و فضلای حوزه باید با الگو قرار دادن شخصیت ایشان، راه وی را ادامه داده و تا حدودی خلا ایجاد شده را پر کنند.

انتهای پیام/78017/س30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها