امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9954
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۶
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پروژه‌های آب و فاضلاب استان تهران با اعتباری افزون بر 22هزار و 200 میلیارد ریال به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پروژه‌های آب و فاضلاب استان تهران با اعتباری افزون بر 22هزار و 200 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که شامل 4000 کیلومتر خطوط انتقال آب، جمع‌آوری و دفع فاضلاب در استان تهران با اعتباری افزون بر 20 هزار میلیارد ریال، تامین، ذخیره، انتقال و توزیع آب شرب مسکن مهر پرند با اعتباری بیش از 1100 میلیارد ریال، مخازن ذخیره آب در سطح استان تهران به ظرفیت 200 هزار متر مکعب و با بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار، یکسان‌سازی کیفیت آب شمال و جنوب تهران با اجرای خطوط انتقال از تصفیه‌خانه‌های 2 و 5 تهران و نوسازی ایستگا‌ه‌های پمپاژ آب تهران با اعتباری بیش از 150 میلیارد ریال می‌شد.

در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور با اشاره به ارزش ذاتی آب و دشواری‌های تامین آب در استان تهران اظهار داشت: با نگاهی به آمار مصرف آب در کلان‌شهر تهران، به بزرگی و عظمت تلاش‌های شرکت آب و فاضلاب استان تهران پی می‌بریم.

وی ادامه داد: تامین و تصفیه آب برای نزدیک به 14 میلیون جمعیت استان تهران برگ زرینی است که در کارنامه وزارت نیرو می‌درخشد.

*پیشرفت آبرسانی شهری و روستایی

 در ادامه این مراسم ،سید مهدی ثمره هاشمی مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با ارائه گزارشی در خصوص اقدامات انجام ‌شده در دولت‌های نهم و دهم در حوزه آب و فاضلاب گفت: بخش آب‌رسانی شهری در سال 84 از 98 درصد به 99،2 درصد پیشرفت داشته است و در بخش آب‌رسانی روستایی از 25 درصد به 39 درصد رسیده‌ایم.

وی به طرح‌های مهم انجام‌شده در حوزه آب و فاضلاب کشور اشاره کرد افزود: تکمیل عملیات اجرایی طرح آب‌رسانی به شهرهای حاشیه خلیج فارس با طول 827 کیلومتر مربع، طرح آب‌رسانی غدیر با 750 میلیون متر مکعب ظرفیت در سال، 400 هزار انشعاب آب و 217هزار انشعاب فاضلاب در مسکن مهر، ایجاد و بهره‌برداری از 44 واحد تصفیه‌خانه جدید آب و 92 واحد تصفیه‌خانه فاضلاب و رشد 200 درصدی آزمایشگاه‌های آب و فاضلاب از جمله طرح‌های مهم این حوزه بوده است.

*ایران رتبه نخست خاورمیانه

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور استفاده از منابع مالی غیردولتی را از اتفاقات مطلوب دولت دانست و تصریح کرد: دریافت 650 میلیارد دلار وام از بانک جهانی برای اجرای فاضلاب، کشور را از این نظر دارای رتبه نخست در خاورمیانه و شمال آفریقا کرده‌ است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن برای نخستین بار توانستیم 200 میلیون یورو از بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرح فاضلاب روستاهای اولویت‌دار وام دریافت کنیم.

*قرارداد یک‌هزار میلیارد ریالی با بخش خصوصی 

 ثمره هاشمی با اشاره به انعقاد قرارداد یک‌هزار میلیارد ریالی با بخش خصوصی گفت: برای اولین بار در دنیاست که بخش خصوصی به صورت غیرمتقابل برای طرح‌های فاضلاب سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی همچنین درخصوص پیشرفت میزان جمعیت زیرپوشش فاضلاب تهران گفت: در سال1387، این میزان 18 درصد بوده که در ظرف 5 سال به 51 درصد رسیده است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار