امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99547
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۹
تعداد بازدید: 39
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور پیش ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری‌ـ‌صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه اولین مناطق آزاد در برنامه اول توسعه کشور به تصویب رسید، اظهارداشت: لازم است در این زمینه آسیب‌شناسی صورت گیرد که چرا پس از سپری شدن 5 برنامه توسعه، هنوز نتوانسته‌ایم به هدف‌گذاری‌های مربوط به برخی مناطق آزاد دست پیدا کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور اظهارداشت: تاکنون آن طور که باید از مناطق آزاد کشور استفاده نشده و امیدوارم پس از این آسیب شناسی دولت بتواند در این خصوص سیاست گذاری مناسبی در باره مناطق آزاد کشور انجام دهد.

وی از مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ‌ صنعتی و ویژه اقتصادی خواست پس از انجام این آسیب‌شناسی، گزارشی را در جلسه هیات وزیران ارائه دهند تا دولت بتواند برای رفع کاستی ها و تنگناها در این زمینه، تصمیم گیری صحیحی انجام دهد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: با وجود مزیت‌های فراوانی که در مناطق آزاد وجود دارد لازم است این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که چرا در بعضی از این مناطق نسبت به برخی نقاط دیگر کشور که حتی از امکانات و مزیت‌های منطقه آزاد نیز برخوردار نیستند، توسعه کمتری اتفاق افتاده است.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی جاسک، از سواحل مکران و دریای عمان به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت‌های توسعه کشور نام برد و افزود: این مناطق با وجود دسترسی به آبهای آزاد دنیا تاکنون مغفول مانده‌اند که خوشبختانه با دستور مقام معظم رهبری و جهت گیری نیروهای مسلح برای استقرار و کمک به توسعه این منطقه، فرصتی برای دولت ایجاد شده که به شکل ویژه به این سواحل بپردازد.

جهانگیری ادامه داد: یکی از سیاست‌های دولت روحانی این است که با نگاهی ویژه به سواحل مکران و بندر چابهار به عنوان کانون‌های مهم توسعه کشور بپردازد.

در این جلسه ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ‌ صنعتی و ویژه اقتصادی در خصوص پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی جاسک به ارایه گزارشی پرداخت و ضمن تشریح ظرفیت‌ها و امکانات موجود در این منطقه، توضیحاتی در خصوص مساحت، پروژه‌های موجود و جزئیات دیگر مربوط به این منطقه ارایه کرد که پس از بحث و تبادل نظر پیشنهاد این لایحه به تصویب رسید.

استاندار بوشهر نیز در این جلسه گزارشی در خصوص پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری‌ـ صنعتی بوشهر ارایه کرد و به بیان توضیحاتی پیرامون تجارت و بازرگانی بوشهر در گذر زمان، ذخایر و منابع انرژی بوشهر، وضعیت کلی صنایع در این استان، زیرساخت‌های حمل ونقل، مزیت‌های منطقه و اهم فرصت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی استان پرداخت که این پیشنهاد نیز با نظر اعضای شوای عالی تصویب شد.

در این نشست که وزرای صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، رییس کل بانک مرکزی و معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز حضور داشتند، پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دارویی برکت در ساوجبلاغ و همچنین رفع مغایرت تصویب‌نامه اصلاح محدوده منطقه آزاد تجاری ـ‌ صنعتی انزلی به همراه چند پیشنهاد دیگر پس از ارائه دیدگاه‌ها و نظرات مختلف به تصویب رسیدند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها