امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9955
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۶
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با صدور بیانیه‌ای، استقبال کشورها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با صدور بیانیه‌ای، استقبال کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از برگزاری نشست آتی دوستان سوریه در تهران را نشانه تمایل فزاینده جامعه بین‌المللی به حل مسالمت‌آمیز بحران در سوریه و نقش جمهوری اسلامی ایران در این رویکرد صلح‌آمیز خواند.

در بیانیه نمایندگی کشورمان که برای نمایندگی‌های کشورها و رسانه‌های خارجی مقیم سازمان ملل ارسال شده، آمده است: پیرو  دو نشست قبلی در خصوص تحولات سوریه در تهران، قرار است سومین نشست در این رابطه در تاریخ هشتم خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار شود.

این بیانیه می‌افزاید: جمهوری اسلامی ایران معتقد است نشست آتی در تهران می‌تواند رایزنی و هماهنگی بین دوستان واقعی سوریه را در جهت کمک به این کشور در غلبه بر بحران کنونی افزایش دهد و امیدواریم این کنفرانس بتواند به یافتن یک راه‌حل عملی برای موضوع سوریه منجر شود.

در این بیانیه آمده است: استقبال تعداد قابل توجهی از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی برای شرکت در این نشست، نشانه عزم فزاینده افکار عمومی جهان برای حل و فصل مسالمت‌آمیز این بحران و نقش رو به افزایش جمهوری اسلامی ایران در رویکرد صلح‌آمیز است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ادامه بیانیه و در تبیین دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص بحران سوریه تصریح می‌کند: جمهوری اسلامی ایران همواره کوشیده تا نقش مهمی در حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران سوریه ایفا کند و به عنوان یک کشور تاثیرگذار در منطقه، طرح قابل توجهی را برای حل صلح‌آمیز بحران سوریه ارائه کرده است.

نمایندگی کشورمان می‌افزاید: جمهوری اسلامی ایران تاکنون به غیر از برگزاری 2 نشست در خصوص سوریه، یکی از اعضای فعال گروه چهارجانبه منطقه‌ای شامل جمهوری اسلامی ایران، مصر، عربستان سعودی و ترکیه برای حل بحران سوریه بوده است.

این بیانیه تاکید می‌کند: جمهوری اسلامی ایران یکی از منتقدان اقدامات کشورهایی بوده که در امور داخلی سوریه مداخله می‌کنند، از گروه‌های افراطی و مخالف غیرقانونی حمایت کرده و سلاح به این گروه‌ها تحویل می‌دهند. بدون شک این کشورها در مقابل مردم سوریه و افکار عمومی جهان مسئول هستند. آنها باید به جای ارسال سلاح و مهمات به این کشور در بازسازی سوریه مشارکت کنند.

نمایندگی کشورمان  همچنین خاطر‌نشان می‌کند: جمهوری اسلامی ایران همواره در جهت سازندگی و توسعه سوریه حرکت کرده و در طول بحران جاری به جای ارسال سلاح به این کشور که باعث تخریب بیشتر و دمیدن در کوره درگیری‌ها است، با هدف ارتقاء وضعیت معیشتی مردم سوریه غذا، دارو و سوخت به این کشور ارسال می‌کند.

این بیانیه تصریح می‌کند: جمهوری اسلامی ایران از زمان شروع بحران در این کشور دارای موضعی متوازن و اصولی بوده و همواره بر ضرورت تامین خواسته‌های مشروع مردم سوریه و تشویق اصلاحات در این کشور تاکید کرده اما متاسفانه به دنبال مداخله خارجی در سوریه، بحران در این کشور به جنگ نیابتی تبدیل شده و راه اصلاحات از سوی حکومت در جهت بهبود وضع زندگی مردم  مسدود شده است.

نمایندگی کشورمان در پایان می‌افزاید: جمهوری اسلامی ایران همواره بخشی از راه‌حل در سوریه بوده و از هیچ تلاشی در این رابطه دریغ نکرده و از طرح‌هایی که برای حل منصفانه بحران در چارچوب گفت‌وگو بین حکومت و مخالفان به رهبری خود سوری‌ها ارائه شده حمایت می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها