امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99580
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۹
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضیافت افطار حجت الاسلام حسن روحانی با علما و روحانیون امشب 4 مردادماه در ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضیافت افطار حجت الاسلام حسن روحانی با علما و روحانیون امشب 4 مردادماه در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این دیدار پیش از سخنان رئیس‌جمهور، آیت‌الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان، حجت‌الاسلام تقوی، حجت‌الاسلام فیرحی و حجت‌الاسلام شجاعی 4 نفر از علما و روحانیونی بودند که به ایراد سخنرانی پرداختند.

* انتظار داریم ارتباط رئیس جمهور با حوزه حفظ شود

آیت‌الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان به عنوان اولین سخنران با تشکر از برگزاری چنین جلساتی، گفت: این نشانگر ارتباط عمیق رئیس جمهور با روحانیت است که اکنون در ایام پایانی ماه مبارک رمضان هستیم، ماهی که ماه عبادت است و خداوند توفیق داد تا ماه مبارک رمضان را در امنیت و آرامش بگذرانیم که این از برکات نظام جمهوری اسلامی است که اکنون در جهان می‌درخشد و نورافشانی می‌کند و در قلوب مردم جهان جای دارد و ما باید شکرگزار چنین نعمتی باشیم.

وی با اشاره به مسئولیت‌های خود در اوایل انقلاب در شورای عالی قضایی، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) همواره تاکید داشتند که نهادهای مختلف انقلاب اسلامی باید اسلامی باشند چرا که اسلامیت یکی از ارکان مهم انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله مقتدایی ادامه داد: آقای روحانی انصافاً در بین دیگر رؤسای جمهور کشورمان ارتباط بیشتری با حوزه‌ها دارند و انسجام بیشتری داشته‌ایم و انتخاب ایشان موجب شادی در حوزه‌های علمیه بود.

عضو مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: انتظار داریم رئیس جمهور ارتباط خود را با حوزه حفظ کند و در مقام تائید و تاکید اسلامیت که منشاء روحانیت است گام بردارد.

وی با انتقاد از اینکه سفر روحانی به قم با اندکی تأخیر روبرو شده است، اظهارداشت: آقای روحانی پیش از این یک‌بار سفری را به قم داشته‌اند که این امر در اوایل بود و شاید دیر شده باشد که امیدواریم دیداری را با مراجع داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان تصریح کرد: البته اشکالات و خدشه‌هایی نیز وجود دارد که برخی از این موارد را در جلسات خصوصی گفته‌ایم اما این دغدغه‌هایی‌است که باید در جلسات بیشتر با مذاکره حل شود چرا که ما این دغدغه‌ها را به حساب ایشان نمی‌گذاریم.

* دولت در زمینه فرهنگ به بدنه خود تأکید بیشتری داشته باشد

حجت‌الاسلام تقوی رئیس شورای هماهنگی ائمه جمعه کشور نیز با بیان اینکه از دولت روحانی حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: ائمه جمعه فرمایشات مقام معظم رهبری را به گوش جان سپردند و در تریبون نماز جمعه سیاست نقد منصفانه و دفاع واقع‌بینانه را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: ما دلمان می‌خواهد که دولت موفق شود چرا که موفقیت دولت را موفقیت نظام می‌دانیم به همین جهت از اقدامات دولت حمایت می‌کنیم.

رئیس شورای هماهنگی ائمه جمعه کشور در تشریح مسائل فرهنگی گفت: از جناب رئیس جمهور می‌خواهیم که تذکرات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ را به اعضای دولت تأکید کند تا مبادا روزی مقام معظم رهبری از برخی حرکت‌های فرهنگی ناراحت باشند چرا که در عشق و علاقه شما به مسائل فرهنگی شکی نیست اما باید به بدنه دولت تأکید بیشتری داشته باشید.

حجت‌الاسلام تقوی خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان 6 هزار مبلغ نتوانستند به نقاط مختلف اعزام شوند که این امر خسارت بزرگی است که اگر از لحاظ ریالی نیز نگاه کنیم خواهیم دید که باید به این امر توجه شود.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: توصیه من به دولت آن است که از حاشیه‌سازی دوری کند، برای مثال وجود زنان در مسابقات ورزشی جزو اولویت‌های کشور نیست که در طول یک هفته رسانه‌های کشور به آن بپردازند بنابراین نیازی نیست به همه این مسائل پاسخ داده شود.

* رئیس جمهور شورای مشاوران مذهبی تشکیل دهد

حجت‌الاسلام فیرحی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در این دیدار به تحولات صورت گرفته در خاورمیانه اشاره کرد و گفت: ما اکنون شاهد بازگشت دین به حوزه سیاست هستیم که این امر در کشورهای مسیحی نیز رواج پیدا کرده است.

وی ادامه داد: دومین پدیده‌ای که در جهان در حال شکل‌گیری است بروز افراط‌گرایی و خشونت‌گرایی است که بسیار جای تأسف است که این امر ناظران و مراقبین سیاسی را با اشکال مواجه کرده است.

حجت‌الاسلام فیرحی تصریح کرد: رسانه‌های جهان تمام نگاهشان به ایران است که جمهوری اسلامی چه پیامی را به جهان مخابره می‌کند.

حجت‌الاسلام فیرحی اظهارداشت: با شناخت نزدیکی که از تلاش دولت و حوزه سیاست خارجی دارم، پیشنهاد می‌کنم همچنان که در تمام حوزه‌های اقتصادی، سیاست خارجی، روابط بین‌الملل، رؤسای جمهور، شورای تخصصی دارند، بهتر است شورای مشاوران مذهبی رئیس جمهور هم وجود داشته باشد که این شورا مسائل جهانی را با دقت بیشتری و بروز‌تری پاسخ بگوید.

* وجود رهبری، کشور را از آسیب‌ها در امان نگه‌ می‌دارد

حجت‌الاسلام شجاعی عضو جامعه وعاظ تهران در این دیدار بعنوان آخرین نفر به سخنرانی پرداخت و گفت: راهپیمایی ملت ایران برای دفاع از مردم مظلوم غزه حضوری چشمگیر بود که تمام جهان لبیک به ندای امام گفتند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: خدا را شاکریم تاکنون در امور موفق بوده‌ایم که این به مدد وجود رهبری معظم‌له است که موجب شده است تا کشورمان از آسیب‌ها در امان بماند.

حجت‌الاسلام شجاعی تصریح کرد: آمریکا دشمن کثیف و بی‌بندوباری است که در مذاکرات هسته‌ای در مقابل ما ایستاده است و ما به امید به خدا در برابر آن موفق خواهیم شد.

لازم به ذکر است حجت‌الاسلام علوی، حجت‌الاسلام پورمحمدی، آیت‌الله موحدی کرمانی، حجت‌الاسلام تقوی، آیت‌الله مقتدایی، آیت‌الله گرکانی، حجت‌الاسلام اکرمی، حجت‌الاسلام دعایی، حسین فریدون و برخی از شخصیت‌ها در ضیافت  روحانی با علما و روحانیون حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها