امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99586
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام حاتمی در کارگروه مشترک سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام حاتمی در کارگروه مشترک سازمان اوقاف و امور خیریه، ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی و آبخیزداری در اراک، اظهار داشت: احیا موقوفات یک وظیفه شرعی است و باید در این زمینه تلاش کنیم تا در زمره اعمال نیک ما ثبت شود.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: بهترین تفاهم نامه سازمان اوقاف و امورخیریه، تفاهم نامه‌ای است که با منابع طبیعی نوشته شده و بیشتر موقوفات احیا شده در سطح کشور نیز با امضای این تفاهم نامه به ثمر رسیده است.

وی ادامه داد: برای احیا موقوفات، دو تفاهم نامه 3 جانبه میان اوقاف، ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی منعقد شده و بر اساس آن جلساتی با هدف ارائه گزارش عملکرد و رفع موانع و اختلافات موجود در سطح استان ها برگزار می شود.

حجت الاسلام حاتمی بیان کرد: تاکنون در استان مرکزی اقدامات خوبی برای احیا موقوفات و اخذ سند مالکیت برای آنها صورت گرفته و باید تلاش شود هر آنچه از پلاک های مورد اختلاف باقی مانده است، سریعتر مورد توافق اوقاف و منابع طبیعی قرار گیرد و سند آن اخذ شود.

در ادامه عموزاده، معاون حفاظت و اراضی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: با تفاهم نامه‌های منعقد شده بین اوقاف و منابع طبیعی و در جلسات مشترک برگزار شده اقدامات خوبی برای احیا موقوفات صورت گرفته که بررسی‌ها نشان دهنده ارزیابی‌های مثبت و روند خوب اجرای این تفاهم نامه در استان مرکزی است.

عموزاده با اشاره به اینکه این تفاهم نامه می‌تواند منشا اقدام برای سایر دستگاه‌های اجرایی که اختلاف دارند، باشد افزود: با توجه به این مهم که روند رفع اختلاف در دادگاه‌ها طولانی است و قاضی نیز طبق دفاعیات قضاوت می‌کند و حکم می‌دهد و این موضوع نیازمند صرف زمان بسیاری است، بهتر است که خود دستگاه‌ها در موارد مورد اختلاف با هم به توافق برسند.

وی ادامه داد: روند اجرای قانونی برخی پرونده‌ها پس از گذشت 15 سال هنوز تعیین تکلیف نشده و در این بین چه فرصت‌هایی را فقط به خاطر اینکه نخواسته‌ایم با تفاهم مشکلات را حل کنیم از دست داده ایم در حالی که می‌توان در چارچوب قوانین و با استفاده از توانمندی 3 جانبه اوقاف، اسناد و املاک و منابع طبیعی امور را حل و فصل کنیم.

براساس این گزارش، در این جلسه در خصوص زمین‌ها و پلاک ژ‌های مورد اختلاف بحث شد و در پایان به منظور رفع سریعتر این اختلافات مصوباتی تصویب و صورتجلسه به امضای طرفین رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها