امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99607
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی علی‌اکبرزاده، مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش در ادامه ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی علی‌اکبرزاده، مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش در ادامه نشست خبری با بیان اینکه کنگره بزرگ پرسش مهر در نیمه دوم شهریور ماه برگزار می‌شود، گفت: آثار تمام دانش‌آموزان و فرهنگیان که در رابطه با پاسخ به سؤال رئیس‌جمهور در آغاز سال تحصیلی 93-92 شرکت داشتند، بررسی شده و برترین‌ها به مرحله کشوری این کنگره راه یافته‌اند تا آثار منتخب در حضور رئیس‌جمهور معرفی شود.

وی افزود: در حاشیه این کنگره، نمایشگاهی از دستاوردهای دانش‌آموزان و فرهنگیان به نمایش گذاشته می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم 500 دانش‌آموز فرهنگی به ارائه آثار خود بپردازند.

وی افزود: حدود 3500 اثر از سراسر کشور دریافت شده است که 500 اثر با موضوعات مقاله و ایده‌ها، هنرهای دستی و تجسمی مورد پذیرش قرار گرفتند.

* درآمدزایی برای اردوگاه‌ها و کانون‌های آموزش و پرورش

علی‌اکبرزاده با اشاره به اولویت کاری در سال جدید برای اردوگاه‌ها و کانون‌های آموزش و پرورش گفت: برنامه مهم آموزش و پرورش برای کانون‌ها و اردوگاه‌ها، درآمدزایی است و آرزو داریم به مرحله‌ای برسیم تا اردوگاه‌ها به صورت خودکفا اداره شوند.

وی افزود: در سال 1393 این مجوز داده شده که اردوگاه‌ها درآمدهای اختصاصی داشته باشند و درآمدهای آنها برای هزینه به خودشان بازگردد.

*‌برگزاری ۵۰ هزار نمایشگاه کتاب در ۵۰ هزار مدرسه

مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه خواهیم داشت، خاطر نشان کرد: این کار با همکاری معاونت فرهنگی وزارت ارشاد انجام می‌شود و هدف ما این است که دانش‌آموزان همیشه با کتاب همراه باشند تا در سال تحصیلی جدید در اکثر مدارس کتابخانه کلاسی داشته باشیم.

وی افزود: در فاز نخست یک میلیارد تومان اعتبار برای خرید کتاب و تزریق آن به آموزشگاه‌های ابتدایی در نظر گرفته شده است.

* اجرای طرح هجرت 3 در 8 هزار مدرسه کشور

به گزارش فارس، علی‌اکبرزاده با بیان اینکه از 11 مرداد تا 20 شهریور ماه اردوهای جهادی (طرح هجرت 3) را دنبال می‌کنیم، گفت: در این طرح دانش‌آموزان با مراجعه به مناطق کم برخوردار در فعالیت‌های عمرانی، ترویجی و خاص شرکت می‌کنند و در مرمت و بازسازی مدارس مشارکت می‌کنند.

وی افزود: این کار با همکاری آموزش و پرورش، نوسازی مدارس، سازمان بسیج دانش‌آموزی و بسیج سازندگی انجام و پیش‌بینی می‌شود در 8 هزار مدرسه کشور این فعالیت دنبال شود.

* برگزاری جشنواره ملی طرح‌های برتر کانون‌های فرهنگی و تربیتی

مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری جشنواره ملی طرح‌های برتر کانون‌های فرهنگی و تربیتی اظهار داشت: در کشور 1200 کانون فرهنگی و تربیتی داریم و این کانون‌ها فعالیت‌هایی را در طول سال انجام می‌‌دهند که این جشنواره باعث می‌شود این طرح‌ها در یک جا جمع شوند و در معرض دید سایر کانون‌ها قرار گیرند.

وی افزود: این جشنواره از 20 تا 25 شهریور ماه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود.

علی‌اکبرزاده در پایان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم 1200 نفر در این جشنواره شرکت کنند و هدف ما این است که توانمندی کانون‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد و بین مدیران کانون‌ها تعامل به وجود آید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها