امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99608
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسکندر مومنی صبح امروز و در حاشیه جلسه هماهنگی طرح ترافیکی تابستانه در ...

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسکندر مومنی صبح امروز و در حاشیه جلسه هماهنگی طرح ترافیکی تابستانه در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز ابتدا رئیس سازمان پزشکی قانونی آمار سه ماه‌ اول سال را ارائه دادند که حدود 3 درصد کاهش سوانح و تلفات داشتیم. یکی از موضوعات جلسه هم این بود که ما تلاش کنیم این کاهش 3 درصدی را در طرح تابستانه بیشتر کنیم و تا 6 درصد برسانیم.

وی افزود: موضوعاتی که در طرح تابستانی مطرح شد سامانه نظارت همگانی 110120 بود که در اواخر سال گذشته برای اتوبوس‌های بین شهری انجام شد که دستاورد خوبی هم داشت و از مصوبات جلسه این بود ما این سامانه را برای تمام خودروهای حمل و نقلی مسافر یعنی مینی‌بوس‌ها و خودروهای سواری کرایه در طرح تابستانه اجرا کنیم تا مردم بتوانند از طریق آن شکایات خود را به ما برسانند.

رئیس پلیس راهور کشور با اشاره به طرح تابستانه اظهار کرد: طرح تابستانه دو مرحله بوده که مرحله اول آن به اتمام رسیده است و مرحله دوم آن از 6 مرداد تا 5 مهر 93 ادامه خواهد داشت. در مرحله دوم طرح تابستانه مدیریت سرعت و سبقت کنترل می‌شود. مردم هم باید در رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز اقدام کنند. با توجه به افزایش حجم سفر بعد از ماه مبارک مردم زمان سفرشان را مدیریت کنند.

وی بیان داشت: پیش‌بینی این است که از پایان ماه مبارک رمضان با حجم بالای سفرهای برون شهری روبرو خواهیم بود و درخواستمان از مردم این است که در این مدت نسبت به معاینه فنی و ایمنی خودرو اقدام کنند. موضوع مدیریت سرعت می تواند کمک شایانی در کاهش آمار سوانح و حوادث کند.

سردار مومنی با بیان اینکه تابستان به دلیل بلند بودن طول روز، زمان رانندگی بیشتر می‌شود، گفت: خستگی و خواب‌آلودگی در زمان رانندگی در تابستان بیشتر می‌شود و توصیه ما این است که رانندگان تلاش کنند بعد از هر 2 ساعت رانندگی یک ربع استراحت کنند و هرگز با خستگی رانندگی نکنند.

وی درباره اتوبوس اسکانیا گفت: شماره‌گذاری اسکانیا همچنان مسدود است ولی باتوجه به تعهدات این شرکت برای برطرف کردن ایرادات خودروهای تولیدی و فراخوان برای خودروهایی که در چرخه حمل و نقل هستند بعد از برطرف کردن ایرادات آن شماره‌گذاری آغاز می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها