امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99611
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،در طومار صادر شده پزشکان سازمان تأمین‌اجتماعی خطاب به بان‌کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد (un)، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،در طومار صادر شده پزشکان سازمان تأمین‌اجتماعی خطاب به بان‌کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد (un)، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) و سازمان بهداشت جهانی (who) جنایات رژیم صهیونیستی در بمباران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه و اقدامات جنایتکارانه این رژیم نسبت به مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین محکوم کردند.

در تجمع پزشکان سازمان تأمین‌اجتماعی به وحشی‌گری رژیم صهیونیستی در تعرض به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که براساس کنوانسیون‌های بین‌المللی در زمان جنگ مراکز درمانی مصون هستند، اعتراض شد.

در این تجمع اعتراضی که در مقابل نمایندگی سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، بیانیه صادر شده با امضای 1200 نفر از پزشکان تأمین اجتماعی قرائت و بر دفاع از مردم مظلوم فلسطین تأکید شد.

در این تجمع محمودرضا فیاض مدیر عامل بیمارستان میلاد ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به غزه اظهار داشت: این حملات وحشیانه از سوی رژیم صهیونیستی بر علیه مردم بی‌دفاع و غیرنظامی است که این اقدامات تمامی جامعه اسلامی را در کل جهان و کشور اندوهگین کرده است.

وی ادامه داد: بمباران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در عرف جهانی و قوانین شناخته شده نیست و این مراکز محل مداوای مجروحین و صرف نظر از دیگر مسائل سیاسی به وظیفه انسان‌دوستانه خود عمل می‌کنند.

فیاض افزود: امروز یکصد نفر از پزشکان سازمان تامین اجتماعی به نیابت از 1200 نفر از پزشکان این سازمان که بیانیه‌ای را بر علیه محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در مقابل محل سازمان ملل در تهران تجمع کردند.

در ادامه این تجمع سیدعلی جمالیان رئیس بیمارستان لواسانی اظهار داشت: اتفاقاتی که این روزها در غزه می‌افتد بسیار ناگوار و برای جوامع اسلامی سنگین است.

وی ادامه داد: امروز به عنوان جامعه پزشکی جمهوری اسلامی ایران و برای حمایت از مردم غزه در مقابل سازمان ملل متحد در تهران جمع شده‌ام تا پیام خود را به رئیس سازمان ملل متحد اعلام کنیم.

جمالیان خاطر نشان کرد: همیشه بیمارستان‌ها در جنگ‌ها از معافیتی برخوردار بودند ولی متاسفانه رژیم صهیونیستی این معافیت را رعایت نکرده و وحشیانه به مراکز درمانی حمله کردند.

رئیس بیمارستان شهید لواسانی افزود: در بعضی از کشورها حقوق بشر به صورت واقعی دارد ضایع می‌شود و سازمان ملل هیچ اقدامی را انجام نمی‌‌دهد.

تقی خسروانی مقدم مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران بیان داشت: سازمان تامین اجتماعی از روزهای نخست حمله به غزه برای انتقال مجروحان فلسطینی در بیمارستان‌های این سازمان اعلام آمادگی کرده است ولی تا کنون مجروحی منتقل نشده است.

وی افزود:‌ تعدادی از پزشکان ما نیز برای حضور در بیمارستان‌های غزه اعلام آمادگی کردند که فعلا هیچ یک از آنها اعزام نشدند.

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران گفت: امروز نیز با امضای 1200 از پزشکان سازمان تامین اجتماعی بیانیه‌ای به سازمان ملل و محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی ارسال شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها