امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99612
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اسدآباد، جعفر دهبانی‌بصیر ظهر امروز در شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان اسدآباد با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اسدآباد، جعفر دهبانی‌بصیر ظهر امروز در شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه پروژه مهر در راستای آماده‌سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید در حال انجام است، اظهار داشت: این پروژه با تشکیل پنج کمیته از ابتدای تیر ماه کار خود را آغاز کرده و تا مهرماه کار ادامه دارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد در خصوص پروژه مهر سال گذشته رتبه اول را کسب کرد، افزود: تاکنون در اجرای پروژه مهر سال 93 توانسته‌ایم از 100 امتیاز رقم 92.8 را به خود اختصاص دهیم که این نشان از اهمیت این موضوع در آموزش‌ و پرورش اسدآباد دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد با بیان اینکه مراحل مختلف بازرسی و نظارت از سوی کارشناسان استانی و وزارت آموزش و پرورش بر نحوه اجرای پروژه مهر صورت می‌گیرد، گفت: همچنین این نظارت‌ها از سوی کارشناسان انجام می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات ثبت‌نام دانش‌آموزان در گذشته، گفت: ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان مشکلات را کمی مرتفع‌تر کرده که هم اکنون با سیستم سنا در حال انجام است.

دهبانی‌بصیر در ادامه با اشاره به کمبود اعتبارات در زمینه امور فرهنگی آموزش و پرورش گفت: با وجود کمبود اعتبارات در بخش فرهنگی آموزش و پرورش این شهرستان رتبه دوم استان را در زمینه برنامه‌های فرهنگی و هنر دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در چهار آموزشگاه شهرستان اسدآباد کلاس‌های کنکوری توسط مدرسان مجرب برگزار می‌شود، تصریح کرد:  هزینه این کلاس‌ها از کمک‌های خیرین پرداخت می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد با اشاره به آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس از تیرماه، گفت: پیش‌بینی می‌شود 9 هزار و 500 دانش‌آموز ابتدایی، دو هزار و 600 دانش‌آموز متوسطه اول و دو هزار و 900 دانش‌آموز متوسطه دوم و همچنین هزار و 250 نفر در سال تحصیلی جدید در مدارس اسدآباد ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به وجود مشکلات برخی از افراد برای تحصیل، گفت: در 10 سال پیش شهرستان اسدآباد بیش از 27 هزار نفر دانش‌آموز داشت که به علت مهاجرت، ازدواج زودهنگام و همچنین فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان و کاهش ورودی دانش‌آموزان پایه ابتدایی این آمار به 16 هزار نفر کاهش پیدا کرده است. در سال گذشته نیز 144 دانش‌آموز در دوره ابتدایی ترک تحصیل کردند که یکی از دلایل آن ازدواج زودهنگام دختران ابتدایی بوده است.

این مسئول با بیان اینکه دارالقرآن شهید وارسته شهر اسدآباد در استان همدان نمونه است، گفت: این دارالقرآن با فعالیت‌های قرآنی در 16 پایگاه روستایی نیز دایر است.
انتهای پیام/89008/خ30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها