امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99626
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران و هیئت همراه از حوزه قضایی شهرستان بهارستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران و هیئت همراه از حوزه قضایی شهرستان بهارستان بازدید و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری به گفت‌وگو پرداختند.

اسماعیلی در این بازدید اظهار داشت: ماه مبارک رمضان روبه به اتمام است لذا لازم است قدر لحظات باقی مانده آن را بدانیم چرا که این ماه دارای برکات فراوانی است،‌ پس تلاش کنیم حداکثر استفاده را در این رابطه ببریم، جدا شدن از ماه رمضان بسیار سخت است و موجب اندوه انسان می‌شود امید است آنچه در این ماه اندوختیم ذخیره‌ای باشد برای ماه‌های دیگر سال.

وی به حضور پرشور و حماسی مردم و مسئولان در روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: فلسطین سال‌های متمادی است که مورد تهاجم رژیم غاصب اسرائیل قرار دارد لیکن همزمان با ماه مبارک رمضان هجمه ددمنشانه‌ای به مردم غزه کرد که دل هر انسان با وجدانی را به درد آورد و لازم است در عرصه‌های مختلف به این مظلومیت‌ها واکنش نشان دهیم و برگزاری روز جهانی قدس عکس‌العمل مناسبی در این خصوص بود.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود با اشاره به امر خطیر قضا تأکید کرد: همه ما در دستگاه قضایی این مسئولیت مهم را به میل خود پذیرفته‌ایم لذا با توجه به اینکه وظیفه ما احقاق حقوق عامه و اجرای عدالت براساس مقررات قانونی و احکام شرعی است لذا باید نه به عنوان یک وظیفه اداری بلکه به عنوان تکلیف شرعی به آن نگاه کرد.

وی افزود: قبول دارم امر قضا بسیار خطیر و سنگین است لیکن معتقدم با مدیریت جهادی می‌توان آن را تحقق بخشید، در این مأموریت محوله ما باید بیش از همه در دفاع از حقوق مردم الگوی کاملی برای دیگران باشیم و خدای ناکرده طوری نشود که فعل و کلام ما موجبات تضییع حقوق افراد جامعه را فراهم کند، از طرف دیگر ضروریست همکاران شئون اداری و غبطه بیت‌المال و سایر حقوق مربطو به جامعه را به دقت مراعات کرده و در جهت اجرای برنامه‌ها و سیاست‌‌های کلان قوه قضاییه دادگستری استان تهران تلاش کنند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در حاشیه این بازدید در جهت رفع مشکلات مطروحه به ویژه‌ راه‌اندازی پزشکی قانونی و همچنین تقویت اداره ثبت اسناد و املاک در منطقه در حد مقدورات قول مساعد داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار