امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99653
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی اجلاس سالانه سازمان ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی اجلاس سالانه سازمان حقوقی مشورتی آسیایی و آفریقایی در سال 2014 و هماهنگی صورت گرفته با دبیرکل این سازمان قرار است پنجاه و سومین اجلاس سالانه سازمان مذکور از تاریخ 24 تا 27 شهریورماه  93 در تهران برگزار شود.

بدین منظور در اوایل تیرماه سال جاری مقدمات سفر دبیرکل این سازمان به تهران فراهم و برنامه مقدماتی اجلاس با تبادل‌نظر به عمل آمده با دبیرکل با موضوع خشونت و افراطی‌گری خشن تنظیم شد.

سازمان حقوقی مشورتی آسیایی و آفریقایی در سال 1956 و یک سال پس از کنفرانس باندونگ به صورت کمیته‌ای موقت تحت عنوان کمیته حقوقی مشورتی آسیایی تشکیل و در سال 1958 این کمیته پوشش دوباره آسیا و آفریقا را در دستور کار قرار دارد و به کمیته حقوقی مشورتی آسیایی و آفریقایی تبدیل شد و در نهایت با توافق اعضا در سال 2001 این کمیته به سازمان ارتقا و در حال حاضر با 47 عضو از دو منطقه آسیا و آفریقا و با دو عضو ناظر دائمی - استرالیا و نیوزیلند - از طریق دبیرخانه مستقر در دهلی نو فعالیت و اجلاس‌های سالانه خود را در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران در سال 1970 به عضو کمیته حقوقی و مشورتی آسیایی و آفریقایی درآمد و قبل از پیروزی انقلاب یک بار در سال 1975 میزبانی کمیته را برعهده داشت و پس از پیروزی انقلاب نیز در سال 1997 میزبان این کمیته در تهران بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها