امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99658
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، متعاقب تصمیمات نشست دفتر همآهنگی جنبش عدم تعهد در نشست روز پنج شنبه گذشته خود در نیویورک ، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، متعاقب تصمیمات نشست دفتر همآهنگی جنبش عدم تعهد در نشست روز پنج شنبه گذشته خود در نیویورک ، امروز حسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در راس هیاتی مرکب از اعضای تروئیکای جنبش عدم تعهد (سفرای مصر و ونزوئلا) و سفیر فلسطین در سازمان ملل با رئیس شورای امنیت دیدار و مراتب نگرانی شدید اعضای جنبش را از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیر نظامیان فلسطینی به اطلاع او رساند.

در این دیدار سفیر و سرپرست دفتر نمایندگی ایران ضمن اشاره به آخرین جنایات رژیم صهیونیستی از جمله حمله خونین نیروهای آن رژیم به مدرسه سازمان ملل در غزه، خواست جنبش عدم تعهد مبنی بر ضرورت انجام اقداماتی فوری توسط شورای امنیت برای جلوگیری از تداوم این جنایات را که در سه بیانیه اخیر جنبش نیز انعکاس یافته، به اطلاع رئیس شورای امنیت رساند. وی تاکید کرد که تداوم بی عملی شورا که مسئول حفظ صلح و امنیت بین المللی است موجب بی اعتباری شورا در چشم جهانیان خواهد شد.

رئیس شورای امنیت در این دیدار قول داد که نظرات ترویکای جنبش عدم تعهد را به اطلاع بقیه اعضای شورا رسانده و موضوع را پیگیری کند .

وی همچنین گفت نظرات برخی از اعضای شورا تا کنون موجب وقفه در کار شورای امنیت شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار