امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99679
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی جروازلم پست، سخنگوی «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد روز شنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی جروازلم پست، سخنگوی «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد روز شنبه به نقل از وی گفت که «محاصره نوار غزه باید پایان یابد.»
مقامات غربی در روزهای اخیر بارها به لزوم پایان حصر غزه به عنوان لازمه برقراری آتش‌بس پایدار اذعان کرده‌اند، اما در عین حال خلع سلاح کامل نیروهای مقاومت را خواستار شده‌اند.

یک میلیون و هشتصد هزار ساکن نوار غزه از ژوئن سال 2007 و پس از رأی دادن به حماس به عنوان به عنوان دولت قانونی فلسطین، در محاصره زمینی و دریایی ژیم صهیونیستی هستند؛ محاصره‌ای که با بسته شدن مرز رفح و همکاری مصر، حلقه‌اش کامل شد.

مقامات صهیونیست با اطلاق عنوان «سرزمین دشمن» به نوار غزه، قوانین بین‌المللی ناظر به اداره مناطق اشغالی را زیر پا گذاشتند و در گام اول، تحویل گازوئیل و بنزین به غزه را به میزان 15 درصد کاهش داده و مدتی بعد ارسال سوخت مصرفی را به طور کامل قطع کردند.

علاوه بر مشکلات حمل و نقل ناشی از کمبود سوخت، برق بیمارستان‌های غزه نیز به تناوب قطع می‌شود. جلوگیری از خروج بیماران نیز بارها منجر به مرگ مریض‌های فلسطینی شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها