امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99691
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، صهیونیست‌ها 24 ساعت دیگر برای آنچه که کمک به غیرنظامیان نامید، آتش بس را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، صهیونیست‌ها 24 ساعت دیگر برای آنچه که کمک به غیرنظامیان نامید، آتش بس را تمدید کردند.

این در شرایطی است که مقاومت تاکید دارد که رژیم صهیونیستی که آغاز کننده جنگ علیه غزه بود نمی‌تواند بدون دادن هزینه این جنگ را پایان دهد و از این رو درخواست تمدید آتش بس را رد کرد. 

نیروهای مقاومت با پایان آتش بس 12 ساعته با صهیونیست‌ها اقدام به شلیک 15 موشک به سوی اراضی اشغالی کردند که دو موشک به تل‌آویو شلیک شد. حماس پیشنهاد رژیم صهیونیستی برای تمدید 4 ساعته آتش بس را رد کرد.

مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی برای کمک رسانی به مردم غزه از 12 ساعت قبل اعلام آتش بس کرده بودند و ساعاتی قبل تل‌آویو به طور یکجانبه خواستار تمدید 4 ساعته این آتش بس شده بود تا به نوعی زمینه را برای آتش بس و توقف درگیری‌ها بدون توجه به خواست‌های مقاومت به اجرا درآورد.

مقاومت تاکید دارد که تنها در صورت عقب نشینی صهیونیستی از مناطق غزه، پایان محاصره و تضمین تل‌آویو در عدم تکرار حملات وحشیانه حاضر به پذیرش آتش بس است و این درحالی است که در روزهای اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و بان کی مون با سفر به کشورهای منطقه تلاش بی وقفه‌ای را برای عملی کردن آتش بس به اجرا دراورده‌اند ولی مقاومت حاضر به پذیرش این طرح آتش بس که برای اولین بار توسط دولت مصر ارائه شد، نیستند چرا که آنرا به مُثابه هدر دادن خون شهدای غزه می‌دانند.

صهیونیست‌ها از سه هفته قبل طی حملات بی امان خود از زمین و هوا به غزه بیش از هزار نفر از اهالی این منطقه محاصره شده را به شهادت رسانده‌اند.

این در شرایطی است که همزمان با این حملات صهیونیست‌ها، پاسخ مقاومت بنابر اعلام رسانه‌های غزه منجر به کشته شدن 80 نیروی نظامی صهیونیست شده و از سوی دیگر توقف پروازها به سرزمین‌های اشغالی، سقوط در بازار بورس، اعتراضات خیابانی مخالفان جنگ درپی کشته شدن ده‌ها صهیونیست و وحشت از حملات موشکی موجب استیصال مقامات اسرائیلی شده و آنها تلاش دارند با کمک کشورهای غربی از جمله آمریکا و فرانسه و برخی کشورهای عربی همچون مصر و امارات در نشستی که در پاریس در همین باره برگزار شد، حماس را وادار به پذیرش آتش بس مورد نظر خود کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها