امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99712
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تعدادی از فعالان حقوقی مصر و اعضای باشگاه آزادی‌های خاورمیانه تجمع مسالمت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تعدادی از فعالان حقوقی مصر و اعضای باشگاه آزادی‌های خاورمیانه تجمع مسالمت آمیزی را روز شنبه مقابل سفارت واتیکان در قاهره برگزار کردند.

این تجمع در محکومیت سکوت عرصه بین المللی در قبال مهاجرت دادن و آواره کردن شهروندان مسیحی ساکن شهر موصل عراق توسط گروه تکفیری داعش برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این تجمع پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که در آن همبستگی آنها با مسیحیان عراق را اعلام کرده و برخی نیز تصاویری از صلیب را حمل می‌کردند.

سازمان‌دهندگان این تجمع نیز با سخنرانی مقابل سفارت واتیکان از «فرانسیس اول»، پاپ روم خواستند تا از شورای امنیت بخواهد نشست فوق العاده‌ای برای بحث و تبادل نظر درباره یافتن راه حلی برای پاکسازی نژادی مسیحیان در عراق بیابد.

آنها تاکید کردند: آنچه در موصل روی می‌دهد، قتل عام و کشتار است و سکوت در برابر جنایتی انسانی و برملا کننده ماهیت جنایتکاران واقعی است و از این حیث از شورای امنیت حمایت از مسیحیان عراق را خواستار شدند.

سازمان دهندگان این تجمع همچنین با اشاره به وضعیت خطرناک عراق، هشدار دادند که جمعیت مسیحیان عراق امروز به کمتر از نیم میلیون نفر کاهش یافته و مهاجرت از این کشور به شکل گسترده و مستمر ادامه دارد و حملات تبعیض آمیز گروه‌های تروریستی علیه مسیحیان و مهاجرت دادن آنها از مناطق سکونت‌اشان موجبات نگرانی بسیاری را در خصوص عوامل پشت پرده این اقدامات ایجاد می‌کند.

آنها با بیان اینکه بیش از 30 کلیسا که تاریخ برخی از آنها به قرن چهارم میلادی باز می‌گردد، تخریب شده است، افزودند: صدها هزار مسیحی نیز آواره و از محل سکونت خود در موصل مهاجرت کردند که این امر بیانگر نبود روح شهروندی و مساوات و برابری است.

این تجمع همچنین سکوت نظام‌ها و سازمان‌های عربی و سازمان ملل متحد در قبال جنایاتی که علیه مسیحیان موصل و عراق اعمال می‌شود، را محکوم و تقسیم و تجزیه عراق یا هر کشور عربی دیگر را رد کردند.

همزمان با این تجمع شماری از قبطی‌های مقیم آمریکا نیز مقابل درب اصلی کاخ سفید تظاهرات کرده و از جامعه بین المللی حمایت از مسیحیان موصل و فراهم کردن امکان بازگشت آنها به خانه‌هایشان و غلبه بر تروریسم جدید بین الملل موسوم به «داعش» را خواستار شدند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها