امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99725
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 81
مهرداد کورش‌نیا کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت:  به دنبال سالن برای اجرای نمایش «عزازیل» هستم و سالنی مثل حافظ یا ...

مهرداد کورش‌نیا کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت:  به دنبال سالن برای اجرای نمایش «عزازیل» هستم و سالنی مثل حافظ یا ایرانشهر مناسب اجرای این نمایش است.

وی افزود: در نمایش «آخرین نامه» با وجود اینکه رکورد فروش را در این سالن شکستیم اما تعداد کم صندلی‌های سالن مشکلی بود که باعث شد تا به در بحث اقتصادی به مشکل برخورد کنیم.

به همین دلیل عزازیل چون وجود تاریخی دارد و تولید جدید است و لباس و دکور خاصی دارد هزینه‌ها زیادی را دربر می‌گیرد. بنابراین باید در سالنی اجرا برود که حداقل 200 صندلی داشته باشد مگر اینکه تعداد اجراها افزایش پیدا کند.

کارگردان نمایش «آخرین نامه» تصریح کرد: یکی از مشکلات این است که تا زمانی که شورای حمایت نمی‌تواند به دلیل مسائل مالی و کمبودها از آثار نمایشی حمایت کند باید مرکز هنرهای نمایشی سازوکارهایی پیدا کنند تا این معضلات برطرف شود.

کوروش‌نیا یکی از مشکلات تئاتر را بحث تبلیغ خواند و گفت: دولت پول ندارد اما بررسی کند که چه تمهیدی می‌تواند جایگزین کند. دولت می‌تواند با شهرداری تفاهم کند تا تبلیغات محیطی در سطح شهر صورت گیرد. ما درک می‌کنیم مشکل کمبود بودجه وجود دارد ولی اداره کل هنرهای نمایشی راه‌کارهایی را در نظر بگیرد تا ما بتوانیم مشکل تماشاگر را برطرف سازیم. باید کارگروه اقتصادی تشکیل دهند تا ضمن بررسی شرایط، راه‌کاری برای برون‌رفت از این شرایط ارائه دهد.

وی ادامه داد: دولت به ازای کمک‌های مالی که از یک نمایش نمی‌توانند انجام دهند به آن نمایش به طور مثال 10 بیلبورد تبلیغاتی در سطح شهر بدهد و یا اینکه سایت‌های مجازی، روزنامه‌ها و استفاده از آنها برای تبلیغ تئاتر با تعامل بین معاون هنری و معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد میسر ‌شود. باید راهکارهایی پیدا کنند تا وقتی پول نیست راه حل دیگری جایگزین آن کنیم ما الان هم پول نداریم و هم سیاست‌گذاری صحیح نداریم.

این نویسنده و کارگردان تئاتر قیمت پائین بلیت تئاتر را مشکل دیگری خواند و بیان داشت: قیمت بلیت یک کنسرت سطح پائین 50 هزار تومان و 60 هزار تومان است اما یک تئاتر خوب نهایت 20 هزار تومان است. باید شورایی نرخ شناور برای سالن‌هایی که توانایی فروش دارند را تعیین کند. وقتی یک اثر با قرارداد گیشه اجرا می‌رود و تمام هزینه‌ها بر عهده خود گروه است چرا باید دولت قیمت بلیت آن را تعیین کند. اگر حمایت نمی‌شود باید حق انتخاب به ما داده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها