امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99726
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 70
اسدالله شعبانی، ‌نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیان داشت: ...

اسدالله شعبانی، ‌نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیان داشت: نگارش کتابی تحت عنوان «نوژیله شکل تیله» که یک قصه منظوم کردی است را به اتمام رساندم که به زودی از سوی نشر «دانش‌نگار» به چاپ خواهد رسید.

به گفته وی، کتاب «نوژیله شکل تیله» برای گروه سنی خردسال است که مضمون آن هم به یک پیرزن و پیرمردی مربوط می‌شود که در مزرعه‌ای کار می‌کنند و هیچ فرزندی هم ندارند.

شعبانی ادامه داد: نام پیرزن داستان «پینو» و همسرش «عمو یادگار» نام دارد که یک روز خاله پینو با خوش می‌گه ای کاش خدا به ما یک بچه می‌داد تا عمو یادگار در مزرعه تنها نماند که یکدفعه صدایی می‌شنود و هر چه دور و برش را نظاره می‌کند، چیزی نمی‌بیند که در آن لحظه یک نخود از داخل غذا به بیرون پرتاب می‌شود و می‌گوید سلام ننه من نوژیله هستم آن هم پسرتان که شکل تیله است، خاله پینو از خدا تشکر می‌کند و آنها موقع ناهار پیش عمو یادگار می‌روند.

وی افزود: در کتاب «نوژیله شکل تیله»، شخصیت اصلی داستان که همان پسر بچه به نام «نوژیله» است به جنگ خان می‌رود که طی آن اتفاقاتی برایش رخ داده که خردسالان می‌توانند آن را به زودی مطالعه کنند.

این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان گفت: کتاب «نوژیله شکل تیله» دربردارنده 24 صفحه بوده که کار تصویرگری آن نیز توسط «فیروز آقاخانی» صورت گرفته است و تا پایان تابستان سال جاری منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها