امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99730
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی، حجت‌الاسلام نصرالله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در جلسه ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی اظهار کرد: جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، جشنواره بزرگی است اما نباید نگاه منطقه‌ای به این جشنواره داشت بلکه باید از ظرفیت همه کشور و همه نهادها در برگزاری این جشنواره استفاده کرد.

وی افزود: جشنواره‌های موضوعی این جشنواره نیز باید از مشارکت سایر دستگاه‌ها و بخش‌ها استفاده کنند و نگاه استانی و منطقه‌ای به جشنواره‌ها نداشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تولیدات فاخر جشنواره خوشنویسی رضوی بیان کرد: باید این آثار در معرض دید عموم قرار گیرد تا اثرات خود را در جامعه بگذارد اگر هر ماه در یک استان نمایشگاهی از این آثار برگزار کنیم و آثار را در معرض دید همگان قرار دهیم آثار مردم را به محتوایی که اثر ایجاد شده است می‌کشاند و قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه هنر خوشنویسی هنر اصیل و مظلومی است، گفت: اثر هنر خوشنویسی و خط در موقعیت‌های مختلف حتی در کارهای روزمره نیز دیده می‌شود کسی که اثر خوشنویسی تولید می‌کند تمام تجربیات خود و گذشته‌اش در اثرش تجلی پیدا می‌کند.

پژمانفر افزود: باید برای این هنر یک چشم‌انداز مشخص کنیم پایه‌های این هنر را در یک نظام برنامه‌ای محکم کنیم و اگر برنامه‌ای تدوین شود و برای ما هم وظیفه‌ای مشخص شود ما می‌توانیم بر اساس این برنامه پیش ببریم و مطالبات را دنبال کنیم.

وی گفت: در حوزه اعتبارات نیز باید توجه ویژه‌ای به این هنر داشته باشیم چون دامنه فعالیت آن گسترده و سابقه دیرینه ای دارد.

یوسف امینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد و دبیر جشنواره خوشنویسی رضوی نیز در ادامه گزارشی از روند برگزاری این جشنواره ارائه و اظهار کرد: صرف برگزاری یک جشنواره هدف ما نیست ما سعی داریم با استفاده از ابزار خوشنویسی فرهنگ رضوی را در جامعه ترویج کنیم، عنوان جشنواره امام رضا(ع) می‌طلبد که کارهای فاخر و سطح بالایی در جشنواره تولید شود.
انتهای پیام/70005/الف/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها