امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99733
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 62
آیت‌الله محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تسلیت عروج ملکوتی آیت‌الله حسین شب‌ زنده‌دار به جامعه روحانیت و حوزه‌های علمیه قم گفت: ...

آیت‌الله محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تسلیت عروج ملکوتی آیت‌الله حسین شب‌ زنده‌دار به جامعه روحانیت و حوزه‌های علمیه قم گفت: مرحوم شب‌ زنده‌دار از اساتید برجسته حوزه‌های علمیه قم و از شاگردان امام راحل بود.

وی در ادامه آیت‌الله شب‌ زنده‌دار را یکی از موفق‌ترین اساتید حوزه دانست و اظهار کرد: وی از اساتید کم نظیری بود که شاگردان فراوانی به سبب بیان خوب و اخلاق برجسته‌ داشت و از مدافعان جدی امام خمینی(ره)، انقلاب و رهبری محسوب می‌شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: وی سالیان دراز تفسیر قرآن، فقه و مباحث اخلاقی را تدریس می‌کرد و از اساتید برجسته حوزه‌های علمیه قبل و بعد از انقلاب اسلامی محسوب‌ می‌شد که در تمام جنبه‌های علم،‌ تقوا و تذهیب از برترین‌ها به شمار می‌رفت.

وی منش، سبک زندگی و ساده زیستی آیت‌الله شب‌ زنده‌دار را درس اخلاقی برای افراد مانوس با ایشان دانست و گفت: هوای نفس و رذایل اخلاقی در وی دیده نمی‌شد و آن مرحوم یکی از افراد صاحب‌نظر در مباحث اخلاقی در حوزه‌های علمیه به شمار می‌رفت.

قائم مقام موسسه امام خمینی(ره) با اشاره به سخنرانی‌های اثرگذار آیت‌الله شب‌ زنده‌دار در تبلیغ و ترویج مسائل دینی خاطرنشان کرد: شخصیت وی در حوزه‌های علمیه و زادگاه‌شان شهر جهرم الگو و ملجأیی برای مردم بود.

وی در پایان بیان کرد: تربیت فرزندی مانند حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شب زنده‌دار که از افراد خوش‌فکر انقلاب و حوزه است  گواهی بر موفقیت وی نه تنها در عرصه‌های علمی و حوزوی بلکه در عرصه خانوادگی است و نشان می‌دهد بیت مرحوم شب‌ زنده‌دار بیت روحانیت بوده و وی یک شخصیت علمی، اخلاقی و انقلابی بوده است.

انتهای پیام/78017/س20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار