امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99755
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داریوش غذبانی در گفتگو با روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران گفت: این انیمیشن به شیوه رنگ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داریوش غذبانی در گفتگو با روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران گفت: این انیمیشن به شیوه رنگ و روغن تولید می شود و برای تولید آن زمانی حدود هشت ماه پیش بینی شده است. با توجه به داستان این انیمیشن و بهره گیری از توان انیماتورهای استان تلاش می کنیم تا جزیره نقاشی جزو آثار شاخص سال باشد. البته قرار است به زودی یک انیمیشن دیگر با موضوع دفاع مقدس در بوشهرتولید شود که اخبار مربوط به آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
 
* سینمای جوان بوشهر تا همین چند ماه قبل در حال مردن بود
 
وی با اشاره به رونق نسبی سینما در استان بوشهر، خاطرنشان کرد: سینمای جوان در شهر بوشهر به عنوان موجودی که تا همین چند ماه قبل در حال مردن بود و همه از آن قطع امید کرده بودند، خوشبختانه هم اکنون علائم حیات دارد و می توان به رونق آن در این شهر خوشبین بود. روش های ناکارآمد و مدیریت سلیقه ای از آفت های دوره قبل بود که در نهایت انرژی بسیاری از فعالان حوزه فیلم کوتاه در بوشهر را هدر داد و مانع رونق سینما در این استان شد. 

این کارگردان سینما که به تازگی مدیریت انجمن سینمای جوانان استان بوشهر را برعهده گرفته است، افزود: طی روزهای اخیر تلاش شد تا از تمام ظرفیت‌ها و نیروها برای رونق سینمای جوان در بوشهر بهره گیریم به همین دلیل نوعی تفکیک تخصصی در فعالیت‌ها و حمایت‌ها صورت گرفت و برای هر حوزه اعم از مستند، داستانی، تجربی،عکس و انیمیشن یک مسئول انتخاب و فعالیت خود را آغاز کرد. برگزاری 2 دوره آموزش عکاسی مقدماتی و یک دوره عکاسی پیشرفته طی روزهای اخیر نیز از دیگر فعالیت های ما به شمار می‌رود.
 
* گردهمایی هنرمندان بوشهر نشان داد که وضعیت سینما دراین شهر چندان مطلوب نیست
 
کارگردان فیلم حنانه در ادامه به برگزاری گردهمایی فیلمسازان و عکاسان بوشهری اشاره کرد و افزود: این گردهمایی نشان داد که وضعیت سینما دراین شهر چندان مطلوب نیست و برای رونق این حوزه باید تمامی نیروهای منفعل و بی‌انگیزه را در یک فضای سینمایی و توام با صمیمیت جمع کرد و از توان آن‌ها برای رونق سینما کمک گرفت تا بوشهر به مرور به جایگاه تاثیرگذار خود در عرصه فیلم کوتاه ، مستند و انیمیشن بازگردد.
 
وی استقلال دفاتر انجمن سینمای جوانان در امر تولید را لازمه رشد و تعالی سینمای کوتاه دانست و افزود: در دوره اخیر شاهد توجه به دفاتر انجمن در شهرستان ها هستیم و ایجاد فرصت مشارکت در امر تولید انگیزه بیشتری برای فعالیت به ما داده است قطع به یقین زمانی دفاتر انجمن سینمای جوان تاثیرگذارند که مجری بی چون و چرای مدیریت سلیقه ای و آمرانه نباشند در دوره اخیر به هویت دفاتر انجمن توجه شده است و ما تلاش می کنیم تا این اعتماد را به نحو شایسته ای پاسخ گوییم و توان خود را در حوزه تولید اثبات کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها