امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99776
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 31
مالک اسد‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد مشکل تعاونی‌های تولیدی اظهار داشت: این واحد‌های ...

مالک اسد‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد مشکل تعاونی‌های تولیدی اظهار داشت: این واحد‌های تولیدی با مشکلات مختلفی روبرو هستند که از جمله آنها مسئله سرمایه در گردش است.

وی افزود: جلسات مختلفی برای رفع این مشکل برگزار شده، اما نتیجه‌ای حاصل نشده است و بانک‌ها به ماده 16 مربوط به استمهال بدهی تولید‌کنندگان عمل نمی‌کنند.

این فعال بخش تعاون گفت: برخی تولید‌کنندگان برای خرید مواد اولیه نیاز به سرمایه در گردش دارند، اما به دلیل مشکلات بانکی توان آنها کاهش یافته است، به طوری که درصد زیادی از واحد‌های تولیدی غیرفعال شده‌اند.

وی ادامه داد: بانک‌ها علی‌رغم اینکه در جریان مشکل واحد‌های تولیدی هستند، جریمه دیرکرد را با سود 22 درصد طلب می‌کنند و اعلام می‌کنند که به صورت پلکانی این جریمه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

اسدزاده گفت: برخی از مشکلاتی که برای تولید‌کنندگان ما ایجاد شده و الان با آن دست به گریبان هستند، ناشی از نوسان بازار و مشکلات اقتصادی کشور بوده است که موجب شده نتواند محصول خود را به بازار عرضه کرده و بفروشند و نتوانند اقساط خود را به موقع به بانک پرداخت کنند، بنابراین روا نیست که همه مشکل به دوش این قشر بیفتد.

به گفته وی، قرار بود بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها 30 درصد از درآمد حاصل از آن به بخش تولید اختصاص پیدا کند، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

دبیر اتاق تعاون اردبیل ضمن انتقاد از نحوه عملکرد بانک‌ها در اعطای تسهیلات گفت: برخی از بانک‌ها تسهیلات را تنها به افراد خاصی می‌دهند و تولید‌کنندگان را با موانع زیادی روبرو می‌کنند.

اسد زاده اضافه کرد: موارد بسیار زیادی از این مسئله را شاهد بودیم که وقتی یک تعاونی را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی کردیم، موانع زیادی برای او ایجاد می‌کنند، اما فردی که از بازار آزاد برای گرفتن تسهیلات می‌آید، با نرخ‌های بالا به او وام می‌دهند، در حالی که تولید‌کننده توان پرداخت اقساط با چنین نرخ‌هایی را ندارد.

وی بر لزوم رشد تولید در کشور تاکید کرد و از دولت خواست: برای خروج از رکود و حمایت از تولید به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها