امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99781
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به تداوم خشکسالی و کاهش سطح منابع آب در کشور و اهمیت صرفه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به تداوم خشکسالی و کاهش سطح منابع آب در کشور و اهمیت صرفه جویی در مصرف، بر لزوم مدیریت مصرف آب و اصلاح الگوهای مصرف در بخش مصارف خانگی ، بهداشت و کشاورزی تاکید کرد.

در این جلسه گزارشی از وضعیت آب شرب استانهای کشور و راهکارهای تامین پایدار آن از سوی نماینده وزارت نیرو ارایه شد و توضیحاتی نیز در خصوص تداوم خشکسالی ، وضعیت کلی طرح های آبرسانی کشور، آخرین وضعیت کمبود آب شهرها و کلان شهرها، اهم مشکلات تامین آب، برنامه تامین آب شرب روستاها و چالشهای پیش روی تامین آب شرب پایدار مناطق جمعیتی کشور ارایه شد.

در این نشست همچنین پیشنهاداتی به منظور تامین آب شرب پایدار مناطق جمعیتی کشور ارایه شد که اصلاح تعرفه های آب شرب شهری و روستایی، تخصیص به موقع و متناسب منابع مالی، فعال سازی شورای حفاظت از منابع آب در استانها و تهیه و توزیع وسایل و تجهیزات کاهنده مصرف آب از جمله این پیشنهادات بود.

در این جلسه همچنین بر مدیریت مصرف آب به عنوان یکی از کلیدی ترین سیاستهای کشور در بخش تامین آب شرب و بهداشت تاکید و پیشنهادات و نظرات اعضای شورای عالی برای نحوه تامین منابع مالی طرح‌های آبرسانی کشور و همچنین به کارگیری راهکارهایی برای مصرف بهینه آب ارایه شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها