امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۴:۱۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 998
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 438
به گزارش خبرگزاری قارس جمعی از مدیران فعالیت‌های قرآنی کشور در نامه‌ای خطاب به «علی لاریجانی» در رابطه با ردیف بودجه سال 1392 مربوط به اعتبارات اجرای ...

به گزارش خبرگزاری قارس جمعی از مدیران فعالیت‌های قرآنی کشور در نامه‌ای خطاب به «علی لاریجانی» در رابطه با ردیف بودجه سال 1392 مربوط به اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی خواستار اصلاحاتی در این خصوص شده‌اند.
متن این نامه بدین شرح است؛
جناب آقای دکتر علی لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
 
با سلام و تبریک سال جدید؛
احتراماً با تشکر از حمایت ویژه جنابعالی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از فعالیت‌های قرآنی، نظر به کاهش اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی در لایحه بودجه سال 1392 پیشنهاد اصلاحی ضمن ذکر مقدمات ذیل به استحضار می‌رسد:

1. در قانون بودجه سال 1389 این اعتبارات در قالب اختصاص نیم‌درصد از اعتبارات دستگاه‌های دولتی به اختیار هر دستگاه مصوب شد که تا پایان سال در اکثر دستگاه‌ها عملی نشد.

2. در قانون بودجه سال 1390 این اعتبارات در قالب اختصاص نیم‌درصد از اعتبارات دستگاه‌های دولتی به استثنای بخش‌های عمده‌ای از فصول بودجه و با واگذاری اختیار کسر کل اعتبارات به دولت تصویب شد و نهایتاً مبلغ 2180 میلیارد ریال در پایان سال تخصیص یافت که عمده آن در برنامه‌های نیمه اول سال 1391 دستگاه‌ها هزینه شد.

3. در قانون بودجه سال 1391، بند مذکور در قانون بودجه سال 1390 بدون الزام دولت به تصویب رسید که متأسفانه تاکنون، علی‌رغم رایزنی‌های بسیار، ریالی اختصاص نیافته است.

4. در لایحه بودجه سال 1392، با حذف بند نیم درصد، مبلغ 750 میلیارد ریال به طور قطعی در جداول انتهایی لایحه پیشنهاد شده است.

با توجه به مراتب فوق و امکان تکرار عدم تخصیص اعتبارات، تقاضا دارد در بودجه سال 1392، پیشنهاد مصوب کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر افزایش رقم اعتبار به 2750 میلیارد ریال یا ذکر بند مذکور در قانون بودجه سال 1390 (اختصاص نیم‌درصد از اعتبارات دستگاه‌ها) با قید الزام دولت مورد عنایت قرار گیرد.

جمعی از مدیران ارشد امور قرآنی کشور در وزارت آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صدا و سیما، مدیریت حوزه‌های علمیه و تشکل‌های قرآنی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور (سید علی‌محمد سرسرابی)، رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم (مهدی قره‌شیخلو)، سرپرست مرکز قرآن و عترت حوزه‌های علمیه (حجت‌الاسلام علی مقنی نصرآبادی)، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما (حسن گروسی)، مدیر شبکه رادیویی قرآن (محمدحسین محمد‌زاده)، مدیر مرکز قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها (حجت‌الاسلام سیدمحمد طاهری) ، رئیس گروه قرآن دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتب درسی آموزش و پرورش (مسعود وکیل)
انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها