امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99809
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «آتلانتیک»، ،بیش از 2.4 میلیون نفر در آمریکا پشت میله‌های زندان بسر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «آتلانتیک»، ،بیش از 2.4 میلیون نفر در آمریکا پشت میله‌های زندان بسر می‌برند یا در انتظار حکم محکومیت هستند.

بنابر این گزارش، این رقم بیش از جمعیت 15 ایالت آمریکا است. در آمریکا بیش  از 102 زندان فدرال، 1719 زندان ایالتی، 2259 زندان ویژه جوانان، 3283 زندان محلی و نیز زندان‌های نظامی و مهاجرتی بسیاری وجود دارند.

این آمار در با مقایسه با دیگر نقاط جهان سرسام آور است و آمریکا در قیاس با کشورهایی همچون کانادا و انگلیس و دیگر کشورهای لیبرال دموکرات در صدر قرار گرفته است.

در نمودار آماری تعداد محبوسین آمریکا با فاصله بسیار زیاد و با رتبه 716 در هر یکصد هزار نفر در جایگاه نخست، انگلستان با رتبه  147، پرتغال 136 و لوگزامبورگ با رتبه 122 در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

این آمار را موسسه معتبر «پریزن پالسی اینشیتیو» ارائه داده است و در آن تاکید شده است که آمریکا بیش از هرکشور دیگری زندانی دارد.

در بسیاری از زندان‌های ایالتی جمعیت زندانی‌ها بسیار بیشتر از کشورهای غیر دموکرات جهان منجمله مصر و عربستان سعودی است.
 

آمار زندانیان آمریکا و دیگر نقاط جهان 

انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها