امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9986
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، هیچ کس باور نمی‌کند «خالد» 8 ساله که از معلولیت عضلانی و مغزی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، هیچ کس باور نمی‌کند «خالد» 8 ساله که از معلولیت عضلانی و مغزی برخوردار است بتواند در کودکی قرآن را حفظ کند.

کودکی فلسطینی از اهالی نوار محاصره شده غزه که مراحل متعدد معالجه را در داخل و خارج از غزه گذرانده است و نه حرکتی می‌کند و نه می‌تواند بنشیند.

داستان «خالد امجد موسی» از شهر خان یونس در جنوب نوار غزه آماده می‌شود که در سن کودکی با گوش دادن به قرآن کریم آغاز کرد؛ این آغاز از آن بابت بود که وضعیت او به حدی بود که «خالد» همیشه گریه می‌کرد و پدر و مادرش برای اینکه شاید او ساکت شود و دیگر گریه نکند قرآن را از طریق رادیو و تلویزیون به گوش او می‌رسانند.

مادربزرگش می‌گوید: در چهار ماهگی او به قرآن پاسخ می‌داد و هنگامی که صوت قرآن به ویژه تلاوت‌های «عبدالباسط عبدالصمد» پخش می‌شد او دست از گریه کردن برمی‌داشت.

این شد که خانواده خالد عزم خود را جزم کردم که که او را همچنان او را کنار تلویزیون بگذارند تا او قرآن گوش دهد و گریه نکند و به گفته مادربزرگش او در چهارسالگی هنگامی که برای گوش دادن به قرائت یکی از قراء به یکی از باغ‌های غزه رفته بود پیشاپیش قاری آیات را قرائت می‌کرد.

معلمی او را می‌بیند و به پدرش می‌گوید که خالد با وجود مشکلات و مریضی‌اش قرآن را حفظ کرده است و پدرش از اینکه خدا این بیماری خالد را معبری برای سعادتش قرار داده شکر کرد.

پدر خالد می‌گوید: همه دکترها گفته بودند که او بزرگ نخواهد شد، حرکت نخواهد کرد و سخن نخواهد گفت اما من ایمان داشتم که خدا بر همه چیز قادر است.

اما او امیدوار است که فرزندش در غزه و خارج از آن بتواند معالجه شود و قدرت آن را بیابد که امام جماعت مسجد شود و از نزدیکان و دوستان و همسایگانش که به حج می‌روند خواسته است تا برای خالد دعا کنند و برایش آب زمزم بیاورند.

مادر خالد نیز در نمازهایش از خدا صبر بیشتر می‌خواهد چرا که می‌گوید صبرش در این مدت به هدر نرفته چون پسرش قرآن را حفظ کرده است و از بابت این امر که او آن را «معجزه» می‌خواند خوشحال است به‌ویژه پس از سالها سختی کشیدن.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها