امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99873
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 18
علی سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در حوزه تأمین مالی بخش ...

علی سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در حوزه تأمین مالی بخش صنعت و مسکن اظهارداشت: ابزار جدید صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مراحل مقرراتی را به پایان رسانده و اکنون در حال تعریف پروژه برای آن هستیم.

وی افزود: راه‌اندازی این صندوق‌ها اکنون مراحل اجرایی را طی می‌کند و در صورت دریافت مجوز توسط شرکت‌های تأمین سرمایه و مشاور سرمایه‌گذاری‌ها شاهد راه‌اندازی آن خواهیم بود.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره ابزار تأمین مالی اوراق استصناع (سفارش ساخت) گفت: مقررات این ابزار تامین مالی نیز تهیه شده و در دستور کار کمیته فقهی قرار دارد.

سعیدی افزود: این اوراق در صورت عدم مغایرت با موازین شرعی و تکمیل مراحل در کمیته فقهی سازمان بورس، قابلیت اجرایی پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که مؤسسات رتبه‌بندی اعتباری چه زمانی راه‌اندازی خواهند شد، اظهار داشت: این مؤسسات در کنار دیگر موارد برای توسعه کیفی بازار سرمایه در مراحل پایانی راه‌اندازی قرار دارند که در آینده باید برای مردم و نهادهای فعال شناسانده شوند.

به گزارش فارس، با ورود این موسسات به بازار سرمایه، شفافیت شرکت‌های بورسی ارتقای چشمگیری خواهند یافت و بر این اساس شرکت‌ها با تقسیم‌بندی در تابلوهای اول و دوم بورس به نوعی رتبه‌بندی می‌شوند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها