امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99893
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی و مذاکره‌کننده ارشد این کشور در مذاکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی و مذاکره‌کننده ارشد این کشور در مذاکرات هسته‌ای ایران روز چهارشنبه در جلسه استماع مجلس نمایندگان آمریکا حضور یافت.

وی روز گذشته مقابل کمیته روابط خارجی مجلس سنا حاضر شده بود.

به گزارش خبرگزاری ریانوستی، وندی شرمن روز چهارشنبه بار دیگر گنجاندن موضوع برنامه موشکی ایران در مذاکرات هسته‌ای را مطرح کرد.

وی گفت: «چیزی که ما در این مذاکرات گفته‌ایم، چیزی که درباره آن بحث می‌شود این است که ایران باید به تمامی مفاد قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و از جمله قطعنامه 1929 درباره موشک‌های بالیستیک این کشور پاسخ دهد.»

وی افزود: «بنابراین این موضوع باید به نحوی در توافق جامع هسته‌ای حل شود. این موضوع از جمله مسائل مورد بحث است اما هنوز حل نشده است.»

مقامات ایران بارها تاکید کرده‌اند که تنها موضوع دستورکار مذاکرات بین ایران و کشورهای 1+5 مسئله هسته‌ای است  و تهران در مورد توانمندی‌های دفاعی خود به مذاکره نخواهد پرداخت.

ایران و گروه موسوم به 1+5 یعنی آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین و آلمان با این دیدگاه که بتوانند به توافقی دائم برای پایان دادن به مناقشه 10 ساله بر سر برنامه هسته‌ای ایران دست یابند، موافقت کرده‌اند مذاکرات مربوط به برنامه هسته‌ای تهران را تا 24 نوامبر(سوم آذرماه) تمدید کنند.

دو طرف در تاریخ 23 نوامبر سال 2013 به یک توافق موقت شش ماهه در ژنو دست یافتند. این توافق از 20 ژانویه به اجرا درآمد و روز یکشنبه 20 ژوئیه به پایان رسید. تمدید مهلت مذاکرات بر اساس یکی از مفاد همین توافقنامه انجام شد.
انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها