امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99895
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 73
فریبا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره شرایط جوی کشور، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در 3 روز آینده در برخی مناطق استان‌های هرمزگان، ...

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره شرایط جوی کشور، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در 3 روز آینده در برخی مناطق استان‌های هرمزگان، کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، وزش باد همراه با رگبار و رعد و برق رخ دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بر همین اساس آب‌گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در این مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

وی یاد آور شد: همچنین انتظار می‌رود در چند روز آینده شاهد بارش پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد در شمال کشور از جمله گیلان، مازندران، گلستان، مناطق کوهستانی شمال تهران و همچنین شمال سمنان باشیم.

به گفته وی، شدت بارش‌ها طی امروز و فردا در مازندران خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در 3 روز آینده وزش شدید باد در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان تداوم یابد که این امر سبب بروز پدیده گرد و غبار در این مناطق خواهد بود.

وی اضافه کرد: بر همین اساس طی روزهای آینده، بخش‌های شرقی کشور به ویژه منطقه زابل به سبب گرد و خاک شاهد کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهند بود.

گودرزی خاطرنشان کرد: در همین مدت به سبب وزش باد نسبتاً شدید در جنوب سمنان، قم، مرکزی، اصفهان و جنوب تهران شاهد بروز پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: آسمان تهران طی 3 روز آینده کمی ابری خواهد بود و شهرهای جنوبی پایتخت باد و گرد و خاک را تجربه می‌کنند.

وی درباره نوسانات دمایی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود از اوایل هفته پیش رو، افزایش دمای هوا در مناطق مختلف کشور از جمله تهران را به شکل محسوسی شاهد باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها