امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99901
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۲
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علی لاریجانی بعد از ظهر امروز در یادواره سرداران و 88 شهید منطقه دلارستاق بخش لاریجان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علی لاریجانی بعد از ظهر امروز در یادواره سرداران و 88 شهید منطقه دلارستاق بخش لاریجان مازندران در جمع مردم این شهرستان ابراز کرد‌: در دنیای اسلام و جامعه خودمان مشکلات کم نیست ولی کلید پیروزی مجاهدت و تجارت با خداوند است.

وی افزود: اگر پیروزی را برای همه مسلمانان و خودمان می‌خواهیم باید با قلب و اراده دست به مجاهدت بزنیم.

لاریجانی با اعلام اینکه نابسامانی‌هایی در جامعه وجود دارد ولی تغییرات باید در قلوب ایجاد شود، اذعان کرد: با این وجود باید سرمایه‌گذاری‌ها در قلوب باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه امروز در دنیای اسلام مشکلات متعدد و زیادی مشاهده می‌شود، ادامه داد: این مشکلات از یک سو در عراق با یک جریان متحجر نفهم و نادان به راه افتاده که این افراد به جای اینکه مقابل صهیونیسم‌ها بایستند در برابر مسلمانان ایستاده و از سر بریدن کودکان مردم لذت می‌برند و در شبکه‌های اینترنتی و ماهواره‌ای تصاویر این عمل زشت را به انتشار می‌گذارند.

وی ادامه داد: این جریانات از سوی استکبار حدود 25 سال قبل در افغانستان به وجود آمد که کشورهای بزرگ استکباری و برخی دولت‌های دون منطقه منشاء آن بودند که در مقابل تعالیمی به این افراد داده و همانند وحشی‌ها به جان مسلمانان می‌افتند.

لاریجانی افزود: اگر امروزه به آمریکایی‌ها بگوییم شما خودتان این مسائل را به راه انداختید دست به حاشا می‌زنند.

وی با اشاره به بیانات خانم بوتو نخست‌وزیر سابق پاکستان در مقابل سوالی در این زمینه که چرا به تروریست‌ها کمک می‌کنید پاسخی روشن داد و گفت: این نخست‌وزیر جریان تروریستی منطقه را دارای سه ضلع دانسته که طراحی آمریکا و صهیونیست ضلع نخست آن بوده و در ضلع دوم هزینه و کمک برخی کشورهای منطقه بوده و ضلع سوم خودمان هستیم که آنها را تحمل می‌کنیم.

لاریجانی با اذعان اینکه ما نیز رد‌پای آنها را در عراق دیدیم به طوری که سفیر سابق آمریکا در این زمینه گفت: اگر سر سلاح‌هایمان سمت ایران و شیعیان باشد حمایت می‌کنیم متذکر شد مهمترین هدف آمریکا این است تا مسلمانان را به جان خود انداخته و به خودشان مشغول کند تا به کارهایش بپردازد.

وی اذعان کرد: اسرائیل در 10 سال اخیر هر دو سال جنگ‌هایی نظیر جنگ 33 روزه، 22 روزه غزه و جنگ 8 روزه را به راه انداخته و هم‌اکنون در غزه در حال نسل‌کشی است. البته آن زمان هر وقت اسرائیل با کشورهای اسلامی جنگ کرد برد داشت زیرا دولت‌ها اراده کافی نداشتند ولی در جنگ 33 روزه و بعد آن متحمل شکست شدند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اسرائیل و استکبار تحلیل‌شان این است که در عراق و سوریه و دیگر کشورهای مسلمان درگیری راه انداخته و آنها را درگیر مسائل داخل خودشان کنند تا شرایط در جهان اسلام مهیا بوده و این مسئله باعث انگیزه و فعالیت‌شان در غزه شد.

وی ادامه داد: ملاحظه کردیم مردم فلسطین با استواری تمام ایستادگی کرده هرچند اسرائیلی‌ها گذرگاه رفح را در صورتی باز نگه داشتند تا اگر فلسطینی‌ای قصد بیرون رفتن از غزه را دارد مشکلی نداشته باشد ولی فلسطینیان مقاوم حاضرند شرایط سخت بمباران را قبول کنند ولی پا از گذرگاه رفح بیرون نگذارند.

وی با اشاره به اینکه امروزه فلسطینی‌ها مصداق ایستادگی تا پیروزی هستند، گفت: هر روزه اسرائیلی‌ها به پارک کودکان، مدرسه، بازار و اماکن عمومی حمله می‌کنند تا مردم را تسلیم کنند ولی مجاهدت مومنان به همراه اراده خداوند حاصلش پیروزی است.

وی با اشاره به اینکه ما نیز هم‌اکنون در جامعه مشکلات زیادی داریم و این مشکلات در بخش اقتصاد، گرانی، ازدواج، بیکاری و مسکن بیشتر نمایان است، خاطرنشان کرد: همه نیروهای تحصیلکرده جامعه‌مان جوان هستند هرچند شغل به اندازه کافی در کشورمان به وجود نیامده دستگاه‌های اداری دچار انباشتگی نیرو شده و هرچه نفت می‌فروشیم را خرج دستگاه‌های اداری می‌کنیم.

لاریجانی با تاکید اینکه دامداری و کشاورزی هم‌اکنون در حال رکود هستند، افزود: تلاش‌هایی در دولت و مجلس اتفاق افتاده تا چرخه تولید به راه بیفتد.

لاریجانی با اشاره به اینکه در روستاهایمان امکانات زیادی فراهم است ولی رونق تولید پایین است، متذکر شد: جوانان باید کار تولیدی را در پیش بگیرند زیرا مسیر و سیاست‌های رهبر انقلاب اسلامی به سمت تولید است در حالی که معظم‌له اخیرا ابلاغ کرده‌اند برای ایجاد شرایط مساعد باید راه تولید را در پیش بگیریم.

وی با اشاره به اینکه برای ازدواج جوانان نیز بودجه‌هایی جهت در اختیار گذاشتن بانک‌ها در نظر گرفته شده و طرح‌هایی در مجلس برای سر و سامان دادن زندگی جوانان در حال بررسی است، گفت: باید برای پیشرفت کشور راه تولید را در پیش بگیریم.
انتهای پیام/86012/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها