امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99905
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دادگاه واشنگتن به وکیلان اسرائیلی که خواستار توقیف دامنه‌های اینترنتی ایران شده بودند گفته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دادگاه واشنگتن به وکیلان اسرائیلی که خواستار توقیف دامنه‌های اینترنتی ایران شده بودند گفته است که این دامنه‌های اینترنتی را نمی‌توان توقیف یا مصادره کرد.

قبل از این، وکلای اسرائیلی 9 شهروند آمریکایی با طرح این ادعا که در یک بمب‌گذاری مورد حمایت ایران در سال 1997 آسیب دیده‌اند با طرح پرونده‌ای حقوقی در ان دادگاه خواستار توقیف دامنه‌های اینترنت ایران، از جمله «.ir» و «.ایران» شده بودند.

موکلان این پرونده‌ها از «آیکان» که یک شرکت اینترنتی فعال در زمینه واگذاری نام به مشتری‌ها است و مدیریت اختصاص دامنه‌های کشورها را در اختیار دارد، خواستار این شده بودند که کنترل کل دامنه اینترنتی ایران به عنوان بخشی از آنچه آن را غرامت ناشی از آسیب در حوادث تروریستی نامیده بودند به آنها واگذار شود.

ماه گذشته داگاه واشنگتن آیکان را احضار کرد و خواستار اطلاعاتی در زمینه دامنه اینترنتی ccTLD شد. این دادگاه همچنین دستور ضبط دامنه‌های ایران را صادر کرد تا دخل و تصرفی در آنها در زمان انجام تحقیقات درباره این پرونده صورت نگیرد.
 
شرکت آیکان اکنون استدلال کرده که دامنه‌های اینترنتی ایران «دارایی» نیست که قابل توقیف یا مصادره باشد. این شرکت گفته حتی دولت ایران نیز تملک دامنه ,ir را در اختیار ندارد.
 
انتای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار