امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99909
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۲
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لاهیجان، ایرج ندیمی عصر امروز در جلسه آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به عقب‌ماندگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لاهیجان، ایرج ندیمی عصر امروز در جلسه آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به عقب‌ماندگی مدارس شهرستان‌های سیاهکل و لاهیجان اظهار کرد: انتظار داریم وضعیت مدارس لاهیجان و سیاهکل به میانگین کشوری ارتقاء یابد.

وی ادامه داد: در زمینه هوشمندسازی و حوزه معلمان لاهیجان و سیاهکل با مشکل مواجه هستیم و ارتقای مدارس این شهرستان‌ها زیاده‌خواهی نیست.

ندیمی، خواستار آموزش و پرورش رایگان برای متقاضیان شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس به رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر درباره اقتصاد اشاره کرد و افزود: ارتقای وضعیت شغلی معلمان موجب ایجاد انگیزه در تدریس می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت مالی دولت، خاطرنشان کرد: دولت به دلیل اجرای پروژه‌های مختلف در سال‌های گذشته مبلغ 250 هزار میلیارد تومان بدهی داخلی دارد.

ندیمی از طلب 160 هزار میلیارد تومانی بانک‌ها از مردم در کشور خبر داد و بیان کرد: بانک‌ها 80 هزار میلیارد تومان طلب معوق و 80 هزار میلیارد تومان بابت استمهال بدهی از مردم طلب دارند.

وی به وضعیت استخدامی در دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و یادآور شد: سال‌های گذشته 560 هزار نفر در دستگاه‌های مختلف استخدام شدند و ردیف‌های استخدامی تکمیل شده است.

*اختصاص 15 درصد درآمد نفت و گاز به آموزش و پرورش گیلان

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: 15 درصد از محل درآمد نفت و گاز مناطق محروم استان به آموزش و پرورش استان اختصاص داده شده است.

مهدی حاجتی مبلغ تخصیص داده شده را 4 میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: میزان برخورداری آموزش و پرورش گیلان از تملک دارایی‌ها 5.4 درصد است.

وی با تاکید بر مشارکت تمام دستگاه‌ها در برنامه‌های آموزش و پرورش، تصریح کرد: توسعه مشارکت در شورای آموزش و پرورش تجلی پیدا می‌کند.

*مدارس گیلان استانداردسازی گرمایشی می‌شود

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان نیز در جلسه آموزش و پرورش لاهیجان از استانداردسازی گرمایشی در مدارس استان خبر داد و اظهار کرد: امسال موضوع مذکور عملیاتی می‌شود.

علی‌اوسط اکبری مقدم تعمیر و نگه‌داری بناهای آموزشی را مهم عنوان کرد و افزود: واحدهای تعمیر و نگه‌داری مدارس باید فعال شود تا شاهد طول عمر مدارس باشیم.

وی با اشاره به رکود طرح‌های پنج تا 30 درصد آموزش و پرورش در لاهیجان، بیان کرد: 13 پروژه نیمه تمام مدارس لاهیجان و سیاهکل نیازمند 25 میلیارد تومان اعتبار است.

انتهای پیام/84001/الف40
برچسب ها:
آخرین اخبار