امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99911
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با رأی به قطعنامه‌ای مسیر شکایت از باراک اوباما، رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با رأی به قطعنامه‌ای مسیر شکایت از باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور، را هموار کرد.

این قطعنامه که با 225 رأی مثبت در برابر 201 رأی منفی به تصویب رسید به جان بینر، رئیس این مجلس وکالت می‌دهد از طرف کل نمایندگان نهاد مورد نظر آقای اوباما را به اتهام سوء استفاده از اختیاراتش در قانون خدمات بهداشت و درمان تحت پیگیرد قانونی قرار دهد.

انتظار می‌رود طرح این شکایت به ماهها جدال لفظی شدید بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در فاصله زمانی باقی‌مانده تا برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در ماه نوامبر منجر شود.

انتظار می‌رود در شکایت‌نامه تنظیم شده باراک اوباما به خاطر سوء استفاده از اختیاراتش برای اعمال تغییرانی در قانون بهداشت و درمانی موسوم به «اوباماکر» یا طزح بهداشت و درمان اوباما تحت پیگرد قرار گیرد.

جمهوری‌خواهان اوباما را متهم می‌کنند با به تأخیر انداختن بخش‌هایی از قانون سلامت و درمان بر خلاف قانون اساسی این کشور، کنگره را نادیده گرفته است.

جمهوری‌خواهان طی ماههای گذشته نتوانستند طرح اصلاح نظام بهداشت و درمان که اوباما متولی آن بود و بیمه را برای همه شهروندان اجباری می‌کند را متوقف کنند.

دموکرات‌ها این شکایت را دارای انگیزه‌های سیاسی می‌دانند و آن را اتلاف منابع و پول مالیات‌دهندگان آمریکایی می‌دانند.
انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها