امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99915
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، آیت‌الله سیدیحیی جعفری صبح امروز در آیین با برکت نماز عید فطر با بیان حدیثی از امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، آیت‌الله سیدیحیی جعفری صبح امروز در آیین با برکت نماز عید فطر با بیان حدیثی از امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: حضرت می‌فرمایند؛ «مؤمن برادر مؤمن و مسلمان برادر مسلمان است، مؤمن چشم برادر مسلمان خود است و راهنمای او خواهد بود».

وی افزود: به فرموده امام جعفر صادق (ع)، مسلمان به مسلمان خیانت و ظلم نمی‌کند و هیچ‌گونه حرکت زشت و ناپسندی نسبت به برادر مسلمان خود انجام نخواهد داد. مضمون این فرمایش در کل دنیای اسلام مورد توجه نیست، زیرا ما شاهد ظلم و ستم در حق مردم مظلوم فلسطین و به ویژه نوار غزه هستیم.

امام جمعه کرمان گفت: استکبار و صهیونیست 20 روز است که علیه مردمی بدون دفاع، سلاح و آزادی، ظلم و ستم می‌کند و دست به قتل عام و کشتار زنان و کودکان می‌زند. اما فلسطینیان آنچنان پایداری و استقامت کردند که دنیا مات و مبهوت است.

جعفری با تبریک عید سعید فطر گفت: در این روز مبارک به درگاه خداوند متعال دعا می‌کنیم که دست جنایتکاران از مسلمانان جهان کوتاه شود و مردم مظلوم فلسطین و غزه نصرت یابند و بر دشمن صهیونیستی غالب شوند.

خطیب نماز عید فطر در کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با نقل حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: به فرموده حضرت، هیچ بنایی در اسلام محبوب‌تر و ارزشمندتر از ازدواج وجود ندارد.

جعفری افزود: منشأ بسیاری از مفاسد و گناهان نیز این است که جوانان نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند به موقع ازدواج کنند، ما باید همه سختی‌ها و تشریفات را از این امر مهم دور کنیم. آنچه در امر ازدواج مورد عنایت و توجه باید باشد، اخلاق و دین است، تا زندگی‌ها و خانواده‌ها با استحکام شکل گیرند و جامعه قدرتمند و مؤثری داشته باشیم.

انتهای پیام/80017/خ30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار