امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9994
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 229
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از نرم‌افزار دیجیتال «کمان» نشریه ادبیات دفاع مقدس همزمان با سالروز فتح خرمشهر عصر دیروز ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از نرم‌افزار دیجیتال «کمان» نشریه ادبیات دفاع مقدس همزمان با سالروز فتح خرمشهر عصر دیروز پنج‌شنبه 3 خردادماه با حضور هدایت‌الله بهبودی، مرتضی سرهنگی، کوروش پارسا نژاد، احمد گودرزیانی و به همت موسسه مبشر صبح در محل کافه کراسه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم کلیپی معرفی نشریه کمان که به نقل خاطرات هدایت‌الله بهبودی و مرتضی سرهنگی پیرامون راه‌اندازی نشریه کمان پرداخته بود پخش شد.

*صمدی: با کمک سرهنگی شدم جنگی نویس!

در ادامه این مراسم، محمدعلی صمدی یکی از مخاطبان نشریه کمان طی سخنانی گفت: من به عنوان مخاطب کمان نمی‌دانم چه بگویم ما مصرف کننده کالای خوش این نشریه بودیم من هر هفته این نشریه را می‌خواندم.
  صمدی افزود: من سوای اینکه مخاطب آثار فاخر این عزیزان بودم، سال 75 وارد ادبیات پایداری شدیم. من به آقای سرهنگی گفتم که یک علاقه‌مندی به این ادبیات دارم که سرهنگی گفت ما یک کتابی داریم که کسی نمی‌تواند آن را جمع کند شما بیا و آن را کامل کن. هفته بعد رفتم کتاب را گرفتم و بعد قول بچه‌های خودمان شدیم جنگی نویس!
 
* شادانلو: توفیق نداشتم نشریه کمان را ببینم ولی سعی کردم آن را ماندگار کنم

در ادامه این مراسم شادانلو مدیر مسئول نشر دیجیتال مبشر صبح طی ارائه گزارشی از عملکرد این نشریه بیان کرد: بنده حدود 10 سال است که در این عرصه هستم ولی توفیق نداشتم نشریه کمان را ببینم که محصول مکتب آقایان بهبودی و سرهنگی است. روزی خدمت آقای بهبودی رسیدم که نشریه کمان به چشمم خورد و همان وقت به نظرم رسید که خیلی‌ها دوست دارند این نشریه را ببینند و از همان جا شروع به جمع آوری این مجموعه شدم.

شادانلو در ادامه به بخش‌های مختلف نرم افزار پرداخت و گفت: بخش آرشیو اولین بخشی است که در نرم افزار گنجانده شد، بخش ستون اول که صحبت‌های آقای سرهنگی است و بخش گرافیک کمان است که آقای پارسانژاد زحمت آن را کشیده‌اند. همچنین بخش کمانداران به معرفی نویسندگانی که در این مکتب هنری رشد کرده‌اند پرداخته است و بخش نمایه نمایه‌های راهنمای موضوعی نشریه کمان و بخش جستجو به آثار نشریه کمان پرداخته است.
 
* بهبودی:دهمین سال تعطیلی کمان با رونمایی نرم‌افزار دیجیتالی آن همزمان شد

در ادامه این مراسم هدایت‌الله بهبودی گفت: الان داشتم حساب می‌کردم دیدم دهمین سالگرد تعطیلی نشریه کمان است و زحمت دوستان با این برنامه مصادف شده است.

وی افزود: همانطور که در فیلم هم دیدیم عشق باعث شد که این کار را کنیم و بعد از سال‌ها دوباره چهار تفنگ را دور هم جمع می‌شوند.
 
* سرهنگی: در «کمان» سردبیر هیچ‌کاره بود

مرتضی سرهنگی مدیر هنری در ادامه گفت: در روزنامه‌ها سردبیرها همه کاره‌اند چون سیاسیون سوخته هستند. در «کمان» سردبیر هیچ‌کاره بود و همه کارها به گردن بهبودی، پارسانژاد و گودرزیانی بود. انصافا لذتی که در آن کار بردیم یک لذت ماندگار است و درست است که در‌ آن کار خسته شدیم ولی بچه‌ها با این کار دیجیتال دوباره جوانی را به کمان برگرداندند.
 


هدایت الله بهبودی و مرتضی سرهنگی

 
* پارسانژاد: ایده‌ام این بود که با دست خودمان در کمان را تخته کنیم

کوروش پارسا نژاد طراح گرافیک در ادامه عنوان کرد: من شماره‌های آخر کمان را در خانه کار می‌کردم و بعد در دفتر نشریه قرار می‌گذاشتیم که غلط‌گیری شود، شماره آخر کمان برای من خیلی سخت بود من خیلی با بغض صفحات آخر را کار می‌کردم و ایده‌ام این بود که با دست خودمان در کمان را تخته کنیم.

وی افزود:‌ همسرم به من گفت که چرا گریه می‌کنی که من بعضم ترکید و گفتم بعد از هشت ساله منظم باید نشریه را تعطیل کنیم.

پارسانژاد گفت: خوشحالم که ده سال از آخرین نشریه گذشته و هنوز کمان دیده می‌شود که این برای من قوت قلب است.

گودرزیانی در ادامه بیان کرد: از موسسه مبشر صبح ممنونم که شب خاطره را برای ما چهار نفر رقم زدند. امیدوارم باز هم بخاطر کمان از این دست برنامه‌ها برگزار شود.

به گزارش فارس در ادامه این مراسم از گودرزیانی، پارسانژاد سرهنگی و بهبودی تقدیر به عمل آمد و در پایان این مراسم از نرم افزار دیجیتال نشریه «کمان» رونمایی شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها