امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99943
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، اکبر ترکان در دیدار با استاندار خراسان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، اکبر ترکان در دیدار با استاندار خراسان رضوی با اشاره به مزیت‌های منحصر به فرد و رقابتی استان خراسان رضوی در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: موضوع ارتقای منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی شرق کشور، با جدیت پیگیری می‌شود.

وی در ارتباط با مناطق ویژه سبزوار و کاشمر اظهار کرد: با توجه به اخذ مصوبه مجلس در این زمینه باید هرچه سریع‌تر از طریق سازمان مسئول موضوع ایجاد مناطق ویژه در این شهرستان‌ها عملیاتی شود.

دبیر شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد تجاری -  صنعتی و ویژه اقتصادی ادامه داد: با عنایت به مصوبه دولت درباره ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در شهرستان‌های گناباد، قوچان و درگز، باید در اسرع وقت لوایح آن تهیه و به شورای عالی مناطق ویژه ارسال شود تا پس از تایید برای اخذ مصوبه به مجلس ارائه شود.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور درباره منطقه ویژه اقتصادی خواف نیز گفت: این پیشنهاد به تازگی به دولت ارائه شده که به دلیل مزیت‌های ویژه این منطقه در حوزه معادن سنگ آهن و انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد و انرژی خورشیدی، موضوع با جدیت دنبال می‌شود.

ترکان با بیان اینکه دوران کارفرمایی دولت به پایان رسیده است، گفت: باید از ظرفیت سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی به نحو شایسته‌ای بهره ببریم.

وی ضمن انتقاد از وضع بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های دست و پا گیر در حوزه تجارت، تاکید کرد: محدودیت‌ها فرصت‌های تجاری را از بین می‌برد در حالی که قوانین در این زمینه دارای چنین محدودیت‌هایی نیست.

انتهای پیام/70005/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها