امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99944
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علی لاریجانی ظهر امروز در یادواره سرداران و 88 شهید منطقه دلارستاق ناندل بخش لاریجان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علی لاریجانی ظهر امروز در یادواره سرداران و 88 شهید منطقه دلارستاق ناندل بخش لاریجان مازندران اظهار داشت: تلاش برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و تکریم آنها همیشه مورد تحسین بوده است.

وی افزود: این حرکت علاوه بر تکریم و یادآوری شهدا باعث می‌شود تا قلوب مسلمین متوجه جانفشانی و ایثار آنها شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه ما مسلمان هستیم و باید به مسئولیت خود عمل کنیم یادآور شد: مسلمانی آدابی دارد و مسلمان واقعی کسی است که به وظایف خود اطلاع داشته و عامل آن باشد.

لاریجانی با ابراز اینکه امروزه انقلاب اسلامی تحول بزرگی را در جامعه ما به وجود آورد تا مردم به وظیفه‌شان اطلاع پیدا کنند، ادامه داد: اگر امروزه مردم ایران اسلامی به خاطر مسائل غزه و نسل‌کشی اسرائیلی‌ها در فلسطین اضطراب داشته‌ و نگران هستند نشان از بیداری است که انقلاب اسلامی برای ما به وجود آورد. و ما را متوجه وظایف خودمان به عنوان یک فرد مسلمان کرد.

وی با بیان ارزش والای عمل شهدا یادآور شد: شهیدان در راه خدا همه هستی خود را دادند و ما باید بدانیم چرا آنها با غیرت دینی در این راه گام برداشته و جانفشانی کردند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید اینکه مسئولیت‌های اجتماعی بر دوش ما بوده ولی شهدا بالاترین و رفیع‌ترین مرتبه را نسبت به سرنوشت اجتماع از خود نشان دادند تصریح کرد: نکته بعدی در این یادواره‌ها تعالی برای خودمان است.

لاریجانی با بیان اینکه انسان باید برای تعالی درک درستی از مقوله جهاد داشته باشد، گفت: نکته مهمی است که بدانیم حرکت در تکامل زندگی خودمان هم به مجاهدت مربوط است.

وی با اشاره به آیات مهمی از سوره صف عنوان کرد: خداوند در این سوره می‌فرماید ای کسانی که ایمان آورده‌اید آیا شما می‌خواهید و علاقمند هستید که به یک تجارت پرسود نوید دهم که رهایی از عذاب دردناک را در پیش داشته و شما را به رستگاری برساند؟

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معمولا در تجارت با خداوند که از بالاترین و پرسود‌ترین تجارت‌هاست یک طرف آن مومنان قرار می‌گیرند که خداوند در اولین مسئله می‌فرمایند ایمان به خدا و رسول او داشته باشید که این کلید سعادت است.

لاریجانی با اعلام اینکه اهریمن باید قبول داشته باشد که یک قادر مدیر و خالق مدبری جهان را اداره می‌کند گفت: همیشه در زندگیمان حوادثی رخ می‌دهد ولی آن چیزی که مهم است این است که ایمان داشته باشیم و بدانیم قدرت واحدی وجود دارد که تمسک به او ما را از مشکلات نجات می‌دهد.

وی اذعان داشت: هر رفتاری که ما داریم باید متعاقب با دستورات پیامبر اسلام و از جانب خداوند باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مومنان در راه خداوند علاوه بر داشتن ایمان به خدا و رسول او مال و جان خود را در راه خداوند مجاهدت می‌کنند گفت: باید روابط اجتماعی، روابط خانوادگی و مراودات ما در جامعه متاثر از دستورات دینی و سیره اهل بیت (ع) باشد.

لاریجانی با اعلام اینکه ما به عنوان شیعه باید در قلبمان همیشه حب مجاهدت وجود داشته باشد متذکر شد پیامبر اسلام فرمودند اگر کسی بمیرد و در دل حب مجاهدت نداشته باشد همانند منافقان از دنیا رفته است زیرا از طریق مجاهدت رستگاری حاصل شده و تحول بسیار بزرگی در اجتماع و انسان‌ها ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به بیانات امام علی (ع) در نهج‌البلاغه متذکر شد: آن حضرت فرمودند افرادی که لباس مجاهدت را از تن در آوردند به آنها لباس خالی و مزلت پوشانده و آنها از اهل بصیرت نیستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اگر مردم کشورمان هم‌اکنون نسبت به نسل‌کشی در عراق، فلسطین و غزه دغدغه دارند و حمایت خود را از آنها اعلام می‌کنند می‌خواهند اهل مجاهدت بوده و از رستگاران باشند.

لاریجانی با اعلام اینکه خداوند در مقابل مجاهدت مومنان همه گناهانشان را می‌بخشد و در یک معامله عظیم فوض بزرگی را حاصل می‌کند، گفت: خداوند مومنان را به بهشتی که در آن انهار روان و منازل طیب و پاک وجود دارد وارد می‌کند.

وی متذکر شد: فتح قریب و پیروزی در راه خدا از دیگر نعمت‌هایی است که خداوند به مومنان مجاهد عطا می‌کند.
انتهای پیام/86012/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها