امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99945
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 25
ریحان سروش‌مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار‌ فارس در همدان، با بیان ‌اینکه به دلیل ظرفیت کم محل اسکان مسافرین در استان همدان با مشکل شدید روبرو ...

ریحان سروش‌مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار‌ فارس در همدان، با بیان ‌اینکه به دلیل ظرفیت کم محل اسکان مسافرین در استان همدان با مشکل شدید روبرو هستیم، اظهار کرد: دو ستاد اسکان آموزش و پرورش و ستاد اسکان شهرداری در همدان فعال هستند و وظیفه اسکان مسافرین تابستانی را به عهده دارند.

وی افزود: ظرفیت اماکن مجاز جهت استقرار گردشگران در استان نسبت به تعداد مسافرین بسیار پایین است و با توجه به تعطیلات چند روزه و آغاز دور دوم سفرها در کشور، همدان نیازمند افزایش ستاد اسکان و اماکن با امنیت و تجهیزات مورد نیاز برای مسافرین است که متأسفانه در این خصوص همدان با مشکل مواجه است.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی و گردشگری استان بیان کرد:‌ رکورد حضور گردشگران در استان همدان در چند روز گذشته شکسته شده است و طبق گزارش‌های ارسالی 18 هزار و 207 نفر از آرامگاه بوعلی‌سینا تا ساعت 20 شب گذشته بازدید کرده‌اند که این میزان نسبت به تعطیلات نوروز با حدود 9 هزار بازدید رشد دو برابری حضور مسافر را نشان می‌دهد.

سروش‌مقدم با اشاره به این رشد ورود گردشگر به استان تاکید ‌کرد: استان ‌همدان نیازمند برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت برای حل مشکلات گردشگری و توسعه توریست و گردشگر است تا امکان حضور همه اقشار جامعه در استان فراهم ‌شود.

وی تصریح‌کرد: بررسی‌ها و مشاهدات حاکی از این است که استان‌ همدان ظرفیت سرمایه‌گذاری در زمینه توریسم و گردشگر را دارد و با رشد چشمگیر و بی‌سابقه مسافران در استان این اطمینان به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داده‌ می‌شود.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی استان خاطرنشان ‌کرد:‌ در چند روز گذشته با توجه به تعداد بالای مسافرین و ظرفیت پایین استان، سالن‌های ورزشی تحت نظارت اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری، پایانه انقلاب و تعدادی مدرسه جهت اقامت مسافران اختصاص داده ‌شد.

سروش‌مقدم ابراز‌ کرد: در برخی از پارک‌ها و بوستان‌ها ممنوعیت نصب چادر برداشته ‌شده و اگر در روزهای آینده نیز همچنان با مشکل اسکان مواجه باشیم تمهیداتی برای اقامت گردشگران در محیط‌های امن و با امکانات مورد نیاز همچون محوطه دانشگاه بوعلی‌سینا، پایگاه‌های مقاومت و اماکن مشابه خواهیم اندیشید.

وی ادامه‌ داد: تعدادی از مسافران به شهرهای بهار و لالجین اعزام شده‌اند و کمپ‌های گردشگری ورودی فرهنگیان، بوستان ارم و باباطاهر نیز از دیگر اماکن اقامتی همدان گردشگران است.

انتهای پیام/89037/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها