امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99949
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، محمدحسن آصفری ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز خیریه نگهداری کودکان بی‌سرپرست اراک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، محمدحسن آصفری ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز خیریه نگهداری کودکان بی‌سرپرست اراک اظهار داشت: متاسفانه به دلایل مختلف، مسکن مهر 570 واحدی مددجویان شهر مهاجران از سال 90 تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه مسکن مهر مددجویان باید با جدیت دنبال شود، تصریح کرد: در این راستا بهزیستی پرداخت مبلغ 40 میلیون ریال اعتبار را بر عهده گرفته است که پرداخت باقیمانده مبلغ بر عهده متقاضیان است، همچنین اداره راه و شهرسازی نیز برای افزایش روند کار بر میزان مالیات خود در این پروژه تجدید نظر کرده است.

آصفری اداره راه و شهرسازی، اداره تعاون و معاونت عمرانی استانداری مرکزی را مسئول رسیدگی به این مهم عنوان کرد و افزود: پروژه مسکن مهر مددجویان بهزیستی باید در اولویت طرح‌های عمرانی استان قرار بگیرد، چرا که با گذشت زمان شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی و ادامه مشکلات در این بخش خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: مسکن مهر مددجویان بهزیستی باید بر اساس قیمت تعیین شده از سوی هیئت دولت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شوای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت و کودکان بی‌سرپرست نیازمند کمک خیرین هستند، ادامه داد: علی‌رغم اهتمام ویژه دولت در زمینه تامین امکانات اولیه برای کودکان بی‌سرپرست، به کمک خیرین و حضور مردم علاقمند نیازمند هستیم.

وی با بیان اینکه ایجاد انگیزه در خیرین برای ورود به این عرصه از عنایات الهی است، گفت: امیدواریم بتوانیم این کودکان که به دلیل تقدیر روزگار با این مشکل مواجه شده‌اند را همانند کودکان خود به جایگاه اجتماعی بالا برسانیم و زمینه فعالیت آنان در عرصه‌های مختلف را فراهم کنیم.

آصفری یادآور شد: امروزه با توجه به گسترش و توسعه شهرها و همچنین افزایش آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور ایجاد مراکز نگهداری از کودکان به دلیل بدسرپستی یا بی‌سرپرستی که سرپرستان خود را از دست داده‌اند و باید تحت نظر یک مجموعه دولتی باشند، ضروری است.

وی بیان کرد: موسسات خیریه زیر پوشش سازمان بهزیستی مسئولیت نگهداری از کودکان را بر عهده داشته و صلاحیت خانواده‌هایی را که به عنوان حامی و سرپرست معرفی می‌شوند را تائید می‌کنند و در ادامه با در نظر گرفتن ضمانت ارائه شده از سوی خانواده مورد نظر کودک به آنان واگذار می‌کند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شوای اسلامی با بیان اینکه نظارت بر نحوه تربیت و زندگی کودکان واگذار شده باید طولانی مدت باشد، تصریح کرد: واگذاری مسئولیت کودکان بی‌سرپرست به خانواده‌های واجد شرایط گره‌گشای برخی از مشکلات خانواده‌ها و فرزندان بی‌سرپرست است.

وی اظهار داشت: دولت و مجلس هم در این زمینه با تصویب مصوبات زمینه رشد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... این کودکان را فراهم کرده است که در آن اعتبارات لازم برای تحصیل، اشتغال، حرفه آموزی، مسکن و ازدواج در اختیار کودکان بی‌سرپرست قرار خواهد گرفت.

رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه خانه رضوان و ثامن اراک نیز در ادامه این بازدید با بیان اینکه تربیت و آموزش از ارکان اساسی در موسسات خیریه و نگهداری از کودکان بی‌سرپرست است، گفت: در مرکز خیریه رضوان 17 فرزند دختر از سنین 7 تا 18 سال نگهداری می‌شود.

وجیه نظری ادامه داد: موسسه خیریه ثامن نگهداری از 35 فرزند پسر را به عنوان تنها مرکز نگهداری فرزندان بی‌سرپرست در اراک را بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون سرپرستی 35 فرزند در سنین کودکی و نوجوانی و 15 نوزاد در شهر اراک به خانواده‌های واجد شرایط واگذار شده است.

رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه خانه رضوان و ثامن اراک عدم مالکیت ساختمان مرکز نگهداری رضوان و هزینه ایاب و ذهاب این کودکان را از مشکلات جدی این کودکان بیان کرد که با پیشنهاد همکاری نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی به زودی رفع خواهد شد.

گفتنی است نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز نیز از بخش‌های مختلف بیمارستان ولی عصر(عج) اراک بازدید کرد.

انتهای پیام/87004/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها