امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99958
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
حسین کنعانی‌مقدم کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام ...

حسین کنعانی‌مقدم کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر تسلیح کرانه باختری، اظهار داشت: با توجه به دکترینی که امام خمینی(ره) در تدوین روز قدس مطرح کردند یکی از مهمترین محورهای آن‌ بحث مقابله جهادی و مسلحانه با رژیم صهیونیستی بود.

وی ادامه داد: در همان بیانات حضرت امام، ما شاهد بودیم که ایشان به مبارزه مسلحانه و جهاد علیه رژیم اشغالگر قدس دعوت کرده بودند.

کنعانی‌مقدم افزود: به همین خاطر این موضوع خط بطلانی بر سازش اعراب اسرائیل برای معامله بر سر آزادی فلسطین است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: مقام معظم رهبری با همین نگاه به بحث انتفاضه سوم که سلاح به دست گرفتن همه مردم فلسطین در نقاط این کشور است، اعتقاد داشتند و آزادی قدس شریف و نابودی رژیم صهیونیستی را جز با مقابله مسلحانه و جهاد امکان‌پذیر ندانستند و این امر را نقشه راهی برای این کشور مطرح کردند.

کنعانی‌مقدم ادامه داد: رهبری بحث رفراندوم را در تعیین دولت آینده فلسطین مطرح کردند و تأکید داشتند مردمی که متعلق به این سرزمین هستند در یک حرکت دموکراتیک سرنوشت خودشان را تعیین کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تأکید کرد: مسلح شدن مردم در نوار غزه و کرانه باختری و نقاط دیگر، آن را به یک انتفاضه تبدیل خواهد کرد که ریشه‌های رژیم صهیونیستی را می‌خشکاند و راه را برای تشکیل دولت فلسطینی باز خواهد کرد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی با این هدف به نوار غزه حمله کرد که اول این منطقه را به یک منطقه سوخته و عاری از فلسطینی تبدیل کند، دوم قدرت مقاومت، خصوصاً مقابله به مثل موشکی گروه‌های جهادی که به کمک ایران و تکنولوژی که در اختیارشان قرار داده توانسته‌اند مقاومت کنند را از بین ببرند و سوم ایجاد تفرقه در بین صفوف فلسطینیان با توجه به اینکه اخیراً اختلافاتی بین حماس، گروه‌های جهادی، تشکیلات خودگردان و فتح در حال حل و فصل بود، این رژیم  قصد داشت با این اقدامات غزه را از پیکره فلسطین جدا کند.

کنعانی‌مقدم تأکید کرد: حرکت مردم در نوار غزه نشان از این می‌دهد که مردم فلسطین این را پذیرفته‌اند که جز با جهاد و مقابله مسلحانه، رژیم صهیونیستی هیچ ادبیاتی را نمی‌فهمد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها